Skóra naturalna wykorzystywana jest przez ludzkość od jej zarania dziejów. Począwszy od odzieży, po akcesoria, aż w końcu do mebli – ze względu na jej niezwykłe właściwości i wytrzymałość jest jednym z najważniejszych surowców użytkowych. Ze względu na swoją długą historię powstało pełno mitów na jej temat, szczególnie w przypadku mebli skórzanych. Poniżej je przedstawiamy i obalamy – miłej lektury!

Mit 1 – meble ze skóry naturalnej są drogie

Meble skórzane są ponadczasowe i eleganckie, stąd ich niegasnąca popularność. Wielu jednak się zastrzega, że tego typu inwestycja jest za droga dla przeciętnego Kowalskiego. Wysoko jakościowy materiał charakteryzuje się miękkością, wygodą i specyficzną strukturą – tańsze odpowiedniki takie jak skaj tylko przypominają skórę, nie oddając takiego komfortu jak skóra naturalna.

Dlatego jak już decydujemy się na skórzane meble, lepiej od razu wybierać te najlepsze. Przy aktualnej technologii w procesie produkcji tkanin tapicerskich możemy znaleźć materiały wytrzymalsze i odporne na zabrudzenia, a w dodatku w wielu wariantach kolorystycznych. Większy wybór wysoko jakościowych materiałów wpływa na ich cenę, która staje się coraz bardziej przystępna dla każdego. Wystarczy dobrze poszukać, a znajdzie się zadowalającą nas ofertę.

Mit 2 – skóra naturalna to domena staroświeckich mebli

Ze względu na swoją historię sięgającą czasy starożytne, meble skórzane kojarzą się zwykle z meblami starymi i staroświeckimi. W rzeczywistości naturalna skóra sprawdza się na każdym rodzaju mebli: kanapach, fotelach, narożnikach czy dużych meblach rodzinnych w kształcie litery U. Aktualnie dostępnych jest tyle wzorów i kolorów obić skórzanych, że będą pasować do każdej stylizacji wnętrza domu, biura i gabinetu. W dodatku pomieszczenia zyska na elegancji i klasie, a w przypadku modernistycznego designu – surowości.

Mit 3 – materiały skórzane są zimne

Istnieje przekonanie, że siedząc na meblach ze skóry naturalnej odczuwa się chłód i są mało przyjemne w dotyku. Jest to przekonanie błędne, ponieważ skóra doskonale adaptuje się do warunków i temperatury otoczenia. Siadając na kanapie skórzanej możemy przez kilka sekund poczuć chłód, ale zaraz potem robi się ciepła pod wpływem temperatury naszego ciała. Daje to dodatkowy poziom komfortu podczas wypoczynku.

Mit 4 – meble skórzane szybko się niszczą i pękają

Wysokiej jakości hurtownia materiałów tapicerskich dba o to, aby każda ich skóra poddana obróbce była jak najbardziej wytrzymała. Materiały skórzane wymagają jednak od nas specjalnej uwagi i pielęgnacji, najlepiej codziennej aby zachowały świeżość i estetykę. Czyszcząc meble skórzane za pomocą preparatów czyszczących i konserwujących do nich przeznaczonych pozwalają na utrzymanie koloru oraz pozbycia się trudniejszych plam, co skutkuje ich wytrzymałością i odpornością na zanieczyszczenia. Więc tak, zaniedbany fotel czy kanapa skórzana zacznie pękać i się niszczyć, ale tylko i wyłącznie z winy jej właściciela.

Mit 5 – skórę naturalną kupuje się w metrach

Nigdy nie spotkamy się z możliwością kupna skóry naturalnej w rolce. Jest ona pochodzenia zwierzęcego, więc nawet po obróbce nie jest się w stanie jej sprzedawać w takiej formie.

Artykuł powstał dzięki współpracy z firmą Vinylpex – hurtownią materiałów tapicerskich ze skóry naturalnej.