Codzienna pielęgnacja twarzy powinna polegać na dokładnym oczyszczaniu i wklepywaniu odpowiedniego preparatu. Najlepszy krem pod oczy dobrany odpowiednio do rodzaju cery, powinien zapewnić długotrwałą jędrność i odpowiedni poziom nawilżenia skóry pod oczami. Dlaczego to takie ważne? Czy każda kobieta powinna stosować krem pod oczy?

Zbliżone potrzeby każdej skóry

Oprócz tego, że skóra ma tendencję do przesuszania, przetłuszczania lub miejscowego przetłuszczania, jest obarczona również skłonnością do wiotczenia wraz z wiekiem. Skóra pod oczami jest wyjątkowo delikatna, co da się z łatwością odczuć. Jest niezwykle cienka, dlatego dużo łatwiej ulega wpływom promieni słonecznych, czasu i utracie elastyczności. To miejsce wymaga zatem szczególnego nawilżenia i utrzymywania wody komórkowej dla zachowania właściwej jędrności tkanek. Bez względu na to, czy cera charakteryzuje się skłonnością do przesuszania, czy przetłuszczania – wymaga odpowiedniego nawilżenia. Krem pod oczy będzie miał zatem za zadanie przede wszystkim nawilżać i utrzymywać właściwy poziom tego nawilżenia. Najlepszy krem pod oczy to produkt dopasowany przede wszystkim do wieku kobiety oraz stanu jej cery.

            Indywidualne potrzeby skóry w zależności od wieku

Aby wybrać najlepszy krem pod oczy, należy poszukiwać dermokosmetyków dedykowanych konkretnym grupom wiekowym. Kosmetyki dla kobiet 20+ to bardzo lekkie kremy na bazie gliceryny, z wyciągami roślinnymi. W przypadku często imprezujących, nie dosypiających z powodu intensywnej nauki osób, wskazane jest stosowanie kremów z dodatkiem kofeiny, alg bądź pietruszki, które doskonale radzą sobie z sińcami i obrzękami. Dla grupy 25+ najlepszy krem pod oczy będzie już takim produktem, który zawiera witaminę C (przeciwutleniacz) i nie tylko dobrze nawilża, ale także doskonale utrzymuje wodę w tkankach na długi czas. Tym sposobem można zapobiegać powstawaniu powszechnych zmarszczek mimicznych.

Najlepszy krem pod oczy dla cery dojrzałej

W wieku 30+ krem pod oczy powinien sprawiać, że synteza włókien kolagenowych będzie wzmożona. Dobry dermokosmetyk zapobiegnie powstawaniu zmarszczek i zredukuje głębokość tych już istniejących. Kobiety 40+ powinny z kolei postawić na kremy silnie ujędrniające, o właściwościach przeciwutleniających i chroniących przed UVA i UVB, aby nie dopuszczać do dalszego wiotczenia skóry i powstawania głębokich zmarszczek. Najlepszy krem pod oczy powinien zatem chronić skórę, nawilżać ją i wspomagać naturalne procesy komórkowe – w zależności od indywidualnych potrzeb cery.