Zarówno dywany, jak i tapicerka meblowa oraz tapicerka samochodowa brudzą się bardzo łatwo. Plamy powstają podczas codziennego użytkowania. Poza tym na dywanach, wykładzinach, meblach, a także na tapicerce samochodowej zbiera się kurz, który jest źródłem alergenów. Jak zatem zadbać o te powierzchnie? Praktycznym rozwiązaniem jest domowy odkurzacz piorący do dywanów i tapicerki. Jaki wybrać? Sprawdź, co znajdziesz w ofercie sklepu Emast.pl.

Odkurzacz piorący – czym się różni od klasycznego?

Odkurzacz piorący przypomina swoją konstrukcją klasyczny odkurzacz, który większość z nas ma w domu. Oferuje on jednak inne możliwości zastosowania. Jest zdecydowanie bardziej praktyczny, bo może służyć do czyszczenia na sucho i/lub prania na mokro – w zależności od wybranego modelu.

Dostępne w ofercie odkurzacze piorące sprawdzają się w pielęgnacji tapicerki meblowej oraz tapicerki samochodowej. Dzięki nim można dokładnie wyczyścić, nie tylko z kurzu, dywany oraz wykładziny. Są zatem wszechstronne pod względem możliwości zastosowania.

Odkurzacz piorący do domu i samochodu – jak wybrać?

W pierwszej kolejności należy się zastanowić, czego oczekujemy od odkurzacza piorącego. Może on bowiem służyć tylko do czyszczenia na mokro lub do czyszczenia na sucho i na mokro. Obie wersje sprawdzą się zarówno w domu, jak i w samochodzie.

Odkurzacz piorący do tapicerki – samochodowej i meblowej

Wybierając odkurzacz piorący do tapicerki, zarówno samochodowej, jak i meblowej, należy zwrócić uwagę na oferowaną moc. Im jest ona wyższa, tym większa skuteczność czyszczenia, przy czym do zastosowań domowych oraz do prania tapicerki samochodowej zazwyczaj wystarczają modele o mocy do 1500 W.

O skuteczności czyszczenia zadecyduje również wysoka siła ssania. Z kolei duży zbiornik na wodę pozwoli na komfortowe pranie tapicerki, ponieważ nie trzeba będzie co chwila wymieniać wody.

Odkurzacz piorący do dywanów – wygodne czyszczenie w domu

Wybierając odkurzacz piorący do dywanów należy uwzględnić te same parametry, co w przypadku modelu przeznaczonego do tapicerek. Poza tym zwraca się uwagę na rozmiary. Modele te są większe niż klasyczne, co oznacza konieczność znalezienia miejsca do przechowywania.

Odkurzacz piorący do domu powinien również oferować trwałą obudowę z odpornych tworzyw, do tego liczy się głośność pracy, która wpływa na komfort użytkowania. Dobrym rozwiązaniem będą modele, które generują hałas mniejszy niż 75 dB.

Jeśli wybieramy urządzenie, które ma posłużyć do zastosowania w domu i w samochodzie, dobrze jest także uwzględnić dostępność wymiennych akcesoriów, przede wszystkim ssawek, aby poradzić sobie z dokładnym czyszczeniem dywanów, tapicerek meblowej i samochodowej. Na koniec zaś jakość wykonania, która jest równie ważna, bo decyduje o wydajności i trwałości wybranego urządzenia.