Bluzki i koszule są podstawowymi elementami garderoby nie tylko kobiecej, ale także męskiej. Nie ma jednak co do tego wątpliwości, że w szczególności kobiety przykładają większą uwagę do stylizacji, nawet na co dzień.

Dlatego też można zauważyć, że znacznie częściej śledzą one serwisy modowe, dzięki którym uzyskują odpowiedź na to, jak mogą się ubierać – podpowiada ekspertka z https://ezuri.pl/. Nowy rok to nowe trendy, także w przypadku koszul i bluzek. Warto więc wiedzieć, co powinno się nosić w tym roku na wiosnę oraz w lecie.

(Sprawdź najciekawsze sukienki – https://ezuri.pl/kategorie/sukienki/)

  1. Bluzki i koszule damskie – jakie kolory będą modne w 2020 roku?
  2. Eleganckie tkaniny i skóra na wiosnę i lato 2020
  3. Bluzki i koszule damskie w 2020, czyli powrót lat 70.

Bluzki i koszule damskie – jakie kolory będą modne w 2020 roku?

Nowy rok 2020 to wielkie zmiany modowe, mimo że większość trendów przemija, wracają w nieco odmienionej formie. Warto wiedzieć, że trendy w przypadku bluzek i koszul damskich nieustannie się zmieniają. Niekiedy następuje to nawet w tym samym roku wraz z pojawieniem się mikrotrendów.

(Zobacz bluzki i koszule damskie – https://ezuri.pl/kategorie/bluzki-i-koszule-damskie/)

To, co niezmienne to jednak szeroka paleta kolorów do wyboru. Bluzki i koszule damskie w 2020 roku będą królować przede wszystkim w barwach:

  • pistacjowych
  • lawendowych
  • miętowych
  • pastelowych

Ponadto, najwięksi kreatorzy mody zaznaczają, że także energiczniejsze kolory, takie jak czerwień również będą popularne. Nie zniknie także pomarańcz czy zieleń. W przypadku stonowanych ubrań na czasie będą bluzki i koszule damskie w brązowym i szarym odcieniu. Same kolory to nie wszystko. Istotne są także printy, które będą się na odzieży znajdować.

W tym roku prym będą wiodły z pewnością motywy kwiatowe. Trend ten można porównać do zeszłego roku, gdzie sytuacja była praktycznie taka sama. W przypadku wiosny i lata florystyczne wzory będą więc idealne. Co jeszcze będzie modne? Przede wszystkim ponadczasowe groszki, których nie da się przeoczyć na pokazach mody oraz w modzie ulicznej. Ponadto szalony motyw tie-die, czy tropikalne liście także będą gościć na bluzkach i koszulach damskich.

Eleganckie tkaniny i skóra na wiosnę i lato 2020

Jak co roku największym powodzeniem w cieplejsze dni będą cieszyć się tkaniny naturalne takie jak przewiewny len, miękka bawełna, czy jedwab. Mocną konkurencją dla nich będą jednak przezroczyste tkaniny, które będą szczególnie przykuwać uwagę. Można więc powiedzieć, że po dwudziestu latach wróci rok 2000, kiedy to królowały transparentne organzy, siateczka, koronka i szyfon.

Kolejnym hitem w 2020 roku będą bluzki i koszule damskie w całości wykonane ze skóry. Zazwyczaj jest to naturalny materiał zarezerwowany głównie dla obuwia, torebek, czy kurtek, jednak w tym roku ma się to zmienić. Idealna kreacja? Połączenie skórzanego topu ze spodniami lub spódnicą, również ze skóry.

Bluzki i koszule damskie w 2020, czyli powrót lat 70.

Kolekcje przedstawiane przez projektantów na rok 2020 to kolejny powrót do dawnych lat. Tym razem inspirację czerpali z lat siedemdziesiątych, gdzie panował klimat bardziej dyskotekowy. Bluzki i koszule damskie w tym wydaniu będzie można porównać do tych, które przedstawiał w swoich teledyskach zespół Abba.

Wiele modeli zostało okraszonych kołnierzami postawionymi na szpic, a także kokardami wiązanymi na dekolcie. Jak widać, trendy w 2020 roku to nie będą żadne nowości, ale głównie powrót dawnych lat, które wielu kojarzyły się z większym poczuciem wolności i zabawy.