Każdy młody rodzic doskonale wie, że większość czasu niemowlę spędza w łóżeczku. Tak śpi, odpoczywa, ale także bawi się i uczy. To dlatego wybór pościeli do łóżeczka nie jest zadaniem łatwym. Na co zwrócić uwagę przy wyborze i o czym trzeba pamiętać?

Odpowiedni materiał

Przede wszystkim, przy wyborze właściwej pościeli dla maluszka, musimy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została ona wykonana. Musi on być miękki, przyjazny dla skóry maluszka. Poza tym, pościel niemowlęca nie może powodować ani zmarznięcia dziecka, ani jego przegrzania – musi zachowywać optymalną temperaturę ciała maluszka. Najlepszym wyborem jest 100% bawełna bądź 100% len. Żadne domieszki sztucznych włókien z pewnością nie okażą się dobrym pomysłem. Bawełna i len są odporne na pranie w wysokich temperaturach, ale zaleceniem jest, by niemowlęcą pościel prać minimum raz na dwa tygodnie.

Bezpieczna 

Pościel niemowlęca powinna być w pełni bezpieczna dla maluszka. Co to oznacza w praktyce? Bezpieczna pościel to taka, która nie naraża go na roztocza bakterie czy reakcje alergiczne. Idealnym wyborem jest pościel antyalergiczna, zapewniająca komfort skóry maluszka podczas użytkowania. Warto podkreślić, że szczególnie w przypadku dzieci w pierwszych miesiącach życia, do łóżeczka nie powinno się wkładać poduszki, bo uniemożliwia to spokojną pozycję główki maluszka.

Wypełnienie pościeli niemowlęcej

Pościel niemowlęca może występować w wersji z wypełnieniem lub bez niego. Jeśli wybierzemy wersję z wypełnieniem, może nam ono posłużyć jako mata do zabawy dla dziecka, będąca bezpiecznym sposobem na asekurację od ewentualnych upadków.

Atrakcyjna

Pościel niemowlęca, oprócz tych wszystkich cen, powinna także być przyjazna wizualnie. Może być kolorowa czy zachowana w stonowanych barwach, ważne jest tylko, by odpowiadała nam wizualnie i wyzwala w dziecku pozytywne reakcje i emocje. Przyjmuje się, że pościel dla dziecka najczęściej zachowana jest w stonowanych, spokojnych odcieniach, które w zamierzeniu mają pomóc dziecku zasnąć bez zbędnego rozpraszania go. W sklepie abc-bobasa.pl znaleźć można duży wybór ciekawych wzorów. Każda mama znajdzie tam produkt który przypadnie jej do gustu.