Listwy Largus to ogromny wachlarz produktów stanowiących użyteczne zwieńczenie dekoracji nie tylko podłóg, ale również ścian i sufitów. Ponadczasowa nowoczesna elegancja, najwyższa jakość wykonania, oraz wysublimowana estetyka listew zapewniły im popularność i spore grono sympatyków.

Listwy Largus to ogromny wachlarz produktów stanowiących użyteczne zwieńczenie dekoracji nie tylko podłóg, ale również ścian i sufitów. Ponadczasowa nowoczesna elegancja, najwyższa jakość wykonania, oraz wysublimowana estetyka listew zapewniły im popularność i spore grono sympatyków.

Listwy Largus — charakterystyka

Bazą wyjściową używaną do produkcji listew Largus jest płyta MDF, która jest niezwykle uniwersalnym materiałem powszechnie używanym nie tylko do produkcji listew przypodłogowych, ale również mebli i drzwi. Gwarantowana przez skrupulatnie wyselekcjonowany surowiec wysoka jednolitość gęstości i brak nierówności technologicznych w produkcie bezpośrednio przekłada się na trwałość, która pozwala na wieloletnie bezawaryjne użytkowanie listew. Listwy przypodłogowe Largus poddawane są wielowarstwowemu lakierowaniu , dzięki czemu zyskują gładką, satynową powierzchnię odporną na uszkodzenia mechaniczne, oraz ścieranie. Duża łatwość obróbki umożliwia wykonanie dowolnego frezu na listwie zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Frez zewnętrzny jest formą ozdobienia listwy, natomiast frezy wewnętrzne ułatwiają mocowanie do ściany, oraz rozprowadzenie kabli w pomieszczeniu, skutecznie je maskując. Spośród wielu zalet warto również wymienić skuteczne zamaskowanie połączenia materiałów wykorzystanych do wykończenia ścian i podłóg. Uniwersalne wzornictwo listew przypodłogowych Largus jest gwarantem dostosowania ich do każdej aranżacji wnętrzarskiej. Wysoka precyzja wykonania, oraz dbałość o każdy detal wyróżniają listwy przypodłogowe Largus na tle dużego asortymentu sztukaterii wnętrzarskiej.

Funkcjonalność i wygoda

Listwy przypodłogowe Largus to funkcjonalność i wygoda. Nie tylko zamaskują nieestetyczne kable, ale również zapobiegną wybrzuszeniu się podłogi tuż przy ścianach. Optymalna szerokość listew pozwala zakryć szczelinę dylatacyjną pomiędzy ścianą a podłogą, zapobiegając dostaniu się w to miejsce wilgoci i wypaczenia okładziny podłogowej. Wysokość listew przypodłogowych Largus doskonale chroni ścianę przed uszkodzeniem mechanicznym podczas mycia podłóg, lub ich odkurzania. Zastosowany do malowania wytrzymały lakier poliuretanowy jest bardzo odporny na blaknięcie i żółknięcie, dzięki czemu listwy będą cieszyć nienagannym wyglądem przez bardzo długi czas. Łatwość montażu listew Largus pozwala nawet osobie niewprawnej w pracach wykończeniowych na szybkie i bezproblemowe ich przymocowanie.

Bogate wzornictwo i kolorystyka

Wybór listew na rynku jest ogromny, jednak często okazuje się, że większość z nich nie pasuje do każdej aranżacji wnętrz zastosowanej w każdym pomieszczeniu. Mogłoby się wydawać, że listwy przypodłogowe stanowią tylko funkcjonalny detal, nic bardziej mylnego. Listwy sztukateryjne są również dopełnieniem stylizacji pomieszczeń w domach, mieszkaniach, hotelach, czy obiektach użyteczności publicznej. Decydując się na wybór listew Largus mamy pewność, że doskonale podkreślą charakter każdego pomieszczenia. Nieszablonowa wysokość, oraz niewyszukany design stanowią o ich ogromnej uniwersalności przy zachowaniu możliwości dopasowania do każdego stylu wnętrzarskiego. Występujący w standardzie biały kolor listew pasuje do podłóg z drewna, płytek, paneli, oraz betonu. Jeśli jednak wolimy listwy w innym kolorze, dostępna jest pełna paleta barw i listwy lakierowane są na zamówienie na inny kolor. Niewątpliwym atutem jest możliwość samodzielnego pomalowania listew na dowolny wybrany przez nas kolor. Jest to zaleta, która doceniana jest po wielu latach, kiedy zmieniamy wystrój pomieszczeń. Różnorodność i duży wybór frezów w stylu klasycznym, nowoczesnym oraz minimalistycznym zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów poszukujących niestandardowych rozwiązań do swoich wnętrz.

Listwy przeciwwilgociowe do zadań specjalnych

Urządzając wnętrza, ważna jest spójna i harmonijna linia stylizacyjna we wszystkich pomieszczeniach. Listwy przypodłogowe Largus świetnie realizują ten wymóg poprzez możliwość montażu w każdym pomieszczeniu budynku, także w kuchni i w łazience. Jest to możliwe dzięki odpowiednio dostosowanej technologii produkcji, oraz  zabezpieczeniu dolnej krawędzi warstwą przeciwwilgociową. Dzięki zabezpieczeniu w dolnej krawędzi listwy mamy pewność, że woda podczas mycia podłogi nie dostanie się pod listwę i nie spowoduje jej uszkodzenia, lub uszkodzenia podłogi. Ogólna odporność na wilgoć listew przypodłogowych Largus gwarantuje brak pęcznienia, lub kurczenia się w trakcie użytkowania nawet w kuchni i łazience.