Nieskazitelna skóra bez pieprzyków i znamion, nie zdarza się często. Niektórym to wcale nie przeszkadza, a inni marzą, aby tylko pozbyć się tego typu zmian na skórze. W klinikach istnieje wiele metod, które pozwalają się ich pozbyć – wycięcie, krioterapia, łyżeczkowanie – lekarz wybierze najlepszą metodę dla Ciebie! Zobacz, na czym polegają te zabiegi!

Dlaczego usuwanie znamion i pieprzyków jest ważne?

Tego typu zmiany na skórze są czasem nie tylko problemem estetycznym – nierzadko dodają także uroku – ale prawdziwy problem pojawia się, gdy mogą one stanowić zagrożenie dla Twojego zdrowia. Podczas wizyty w gabinecie lekarz doradzi, jaką drogę wybrać – usuwać bądź nie, a jeśli usuwać to jaką metodą? Następnie usunięty fragment tkanki zostanie podany badaniu histopatologicznemu, aby wykluczyć groźnie nieprawidłowości.

Krioterapia lub łyżeczkowanie 

Usunięcie znamion i pieprzyków jest możliwe przy pomocy krioterapii. Nie wiesz co to? To zabieg polegający na działaniu zimnem na określony obszar. Metodą tą można usuwać np. brodawki. Substancja chłodząca wykorzystywana w zabiegu powoduje kriodestrukcję i w następstwie czego usunięcie danej zmiany. Sposób ten często wykorzystuje się do leczenia brodawek oraz naczyniaków. Do brodawek można również zastosować łyżeczkowanie. 

Usuwanie znamion Jett Plasma 

To kolejna bardzo popularna metoda. Wykorzystuje się w niej specjalny ładunek elektryczny, usuwający niepożądany element na skórze. To nieinwazyjny zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, dlatego jest on bezbolesny i nie jest uciążliwy. Oprócz wspaniałych właściwości usuwających znamiona, służy także do poprawy napięcia oraz jędrności skóry. 

Wybierz się do lekarza

Pamiętaj! Każdą z metod usuwania znamion lub pieprzyków lekarz dobiera indywidualnie. Na konsultacji dowiesz się , która będzie najskuteczniejsza w twoim przypadku. Decydować będzie o tym m.in. rozmiar czy charakter danej zmiany. Na spotkaniu specjalista wyjaśni ci wszelkie wątpliwości i dostępne metody. Jeśli jakaś zmiana na skórze cię niepokoi, koniecznie udaj się do lekarza!

Przeczytaj więcej tutaj: https://www.preibisz.com/zabiegi/chirurgiczne-usuwanie-znamion/