W perfumeriach oprócz tradycyjnych perfum i wód perfumowanych oraz toaletowych znaleźć można również mgiełki do ciała. Chociaż są one stosunkowo nowym produktem na rynku kosmetycznym, to cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, które przewyższa nawet popularność olejków i wód termalnych. Na czym polega fenomen mgiełek zapachowych i dlaczego warto po nie sięgać?

Czym jest mgiełka do ciała?

Mgiełka do ciała to lekki kosmetyk, który tworzony jest na bazie hydrolatów zapachowych np. olejków eterycznych, ekstraktów witaminowych, mleczanu sodu i wody. Składnikami mgiełek często bywają też substancje o dużym potencjale kosmetycznym np. kolagen czy kwas hialuronowy. Kosmetyk ten występuje pod postacią cieczy, a w momencie użycia zmienia się w tysiące maleńkich drobinek – to właśnie one osiadają na skórze i bardzo łatwo się w nią wchłaniają. Co ciekawe, kosmetyki te są uniwersalnym preparatem. Dostępna na https://www.perfumeria.pl/collections/victorias-secret mgiełka Victoria Secret może być stosowana do cery i włosów.

Jak stosować mgiełkę do ciała?

Mgiełką można spryskać całe ciało lub wybrane partie. Można używać jej przez cały dzień i stosować jako zamiennik tradycyjnych perfum lub jako ich uzupełnienie. Najlepiej mgiełkę nakładać na ciało przed nałożeniem innych kosmetyków, pomoże to w szybszym wchłanianiu się cennych substancji. Aby preparat faktycznie podwyższył potencjał balsamów czy kremów, to ciało trzeba nim spryskać, a następnie nie osuszać go i na mokrą skórę nakładać kosmetyki ujędrniające i odżywcze. Kosmetyk dobrze jest rozpylać w odległości ręki od ciała.

Warto też wspomnieć, że mgiełka do ciała może mieć również działanie utrwalające. Aby makeup utrzymał się dużej, trzeba spryskać mgiełką każdą jego warstwę, czyli podkład, puder, cienie. Tak utrwalany makijaż będzie odporniejszy na ścieranie.

Dlaczego warto używać mgiełki do ciała?

Mgiełki do ciała to niezwykle praktyczne kosmetyki. Lista zalet ich stosowania jest bardzo długa. Jako podstawowe atuty tego kosmetyku wymienia się kojenie skóry i zmniejszenie podrażnień, zaczerwienień czy ewentualnych zmian skórnych. Mgiełki świetnie sprawdzają się też przy przesuszeniach skóry po opalaniu czy z zimna. Nawilżają one komórki ciała oraz cery matując je, odświeżając i dodając blasku. Takie działanie mgiełek do ciała sprawia, że można je stosować zarówno latem jak i zimą. Co więcej, po kosmetyk może sięgać każdy – niezależnie od typu cery. Doskonale ona współgra ze skórą wrażliwą, skłonną do alergii, naczynkową czy obciążoną innymi problemami dermatologicznymi.