W obecnych czasach dzieci bardzo wcześnie zaczynają przygodę z grami komputerowymi oraz tymi przeznaczonymi na smartfony. Ulubione przygodówki czy multiplayery stają się ważną częścią ich świata – nic więc dziwnego, że fascynujące je motywy chciałyby przenieść do swojej codzienności. Jak dobrać kolory do pokoju chłopca i dziewczynki, aby przypominały im ulubione cyfrowe uniwersum?

Kolory do pokoju chłopca – w pełnym umundurowaniu

Wiele gier komputerowych umiejscowionych jest na współczesnym polu bitwy i opiera swoją akcję na walce z oddziałami przeciwnika. Ich grafika ma ciemną, bardzo sugestywną kolorystykę. Choć mogłoby się wydawać, że te kolory powodują smutniejszy nastrój, do urządzania takiego wnętrza można podejść nieszablonowo. Jeżeli syn zaczyna preferować czerń, khaki i szarości, pozwólmy mu urządzić wnętrze tak jak lubi! Odcienie takie jak M384 Basilica, L385 Lime czy N500 Agate z palety barw Tikkurila mogą fantastycznie sprawdzić się w chłopięcej sypialni, jeżeli zadbamy o odpowiednie oświetlenie pomieszczenia oraz nieco jaśniejsze meble. Za pomocą ciemnej tonacji Y498 Indian Ink stworzymy na ścianach wyraziste wzory lub napisy nawiązujące do fabuły produkcji, którą chłopiec się fascynuje. Możliwość przeniesienia się do wyimaginowanego świata przygód jest dla dziecka bezcenna!

Żywe kolory multiplayerów

Internetowe gry z możliwością gry zespołowej bywają dla dzieci bardziej atrakcyjne, niż tak zwane singleplayery. Stają się sposobem na kontakt ze znajomymi, możliwością wspólnego spędzania czasu bez wychodzenia z domu. Kolorystyka takich gier często jest niezwykle barwna, na przykład ze względu na stworzone na potrzeby narracji magiczne uniwersum. Postaci są potężnymi wojownikami, a ich kolorowe stroje symbolizują żywioły lub szczególny poziom wtajemniczenia w wiedzę nie z tego świata. Takie inspiracje są doskonałe, kiedy planujemy kolory do pokoju chłopca, jak i dziewczynki Barwy pastelowe (błękitne J354 Daydream, miętowe Y370 Capri, brzoskwiniowe G401 Persimmon) nadadzą pomieszczeniu lekkości i będą świetną bazą pod nalepki czy plakaty z motywami z gry. W przypadku bardziej intensywnych kolorów (M316 Tomato , M326 Marmalade), najlepiej będzie wykorzystać je na pojedynczej ścianie i czerpać z dodatkowych możliwości, jakie daje farba magnetyczna. Dziecko będzie mogło umieszczać na niej rysunki oraz obrazki, przymocowując je magnesami!

Survival w dżungli

Podzwrotnikowy las jest popularną scenerią tzw. “przygodówek”. Aranżacja oparta na takich motywach z gier będzie nie tylko estetyczna, ale także uniwersalna – urban jungle jest zawsze w modzie! Na stronie Tikkurila z inspiracjami aranżacyjnymi pokojów dziecięcych znajduje się kompletny poradnik, dzięki któremu stworzycie na ścianie tropikalny wzór z wykorzystaniem zielonych odcieni z palety Tikkurila Kids Style oraz przy pomocy złotej farby Tikkurila Taika Pearl Paint. Warto rozważyć także użycie farby tablicowej Tikkurila Liitu – możliwość rysowania bezpośrednio na jej powierzchni sprawi, że wyobraźnia dziecka szybko zaludni dżunglę niesamowitymi postaciami.

Koneser produkcji retro

Nastolatkom, którzy mają już większe doświadczenie w grze, trudno jest wybrać jeden ulubiony tytuł… Możemy więc odwołać się do absolutnie kultowych dzieł, takich jak Super Mario Bros! Odtworzenie tego typu planszy będzie fantastycznym wyzwaniem kreatywnym dla całej rodziny. Błękitny J354 Daydream doskonale sprawdzi się jako tło, a za pomocą M326 Marmalade i K385 Meadow wyczarujemy na nim kolorowe elementy, po których biegają i skaczą bracia Mario. Gdyby nastolatek zapragnął ozdobić pokój plakatami z innego uniwersum, bez trudu może zaaranżować je w ten sposób, aby one również “poruszały się” w przestrzeni gry.

 

Możliwości jest tyle, ile gier!

Przedstawione powyżej pomysły to tylko jedne z licznych opcji, które mamy do dyspozycji. Korzystając z palety Tikkurila Kids Style, możemy urządzić wnętrze pokoju dziecięcego na wiele różnych sposobów – tak, aby pasował on do temperamentu i aktualnych zainteresowań naszej pociechy.

www.tikkurila.pl