Ślub to szczególny dzień w życiu Młodej Pary. Chcecie, by był on wyjątkowy, dlatego dokładacie wszelkich starań, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik? Do niezwykle ważnych punktów weselnego przyjęcia należy między innymi tort. Z pewnością zostanie on uwieczniony na fotografiach oraz zapadnie w pamięć gościom, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę nie tylko na jego smak, ale również wygląd. Bardzo modnym ostatnio akcentem, który pojawia się na tortach weselnych, są specjalne toppery na tort. Nie wiesz, na jaki rodzaj topperów się zdecydować? Oto kilka podpowiedzi, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Idealny topper ślubny? Napis w ciekawej formie

Jednym z najpopularniejszych rodzajów topperów na tort są napisy ślubne. Występują one w różnych wariantach – mogą różnić się nie tylko kolorem, ale i kształtem. Oto najciekawsze z nich!

Toppery ślubne z imionami lub inicjałami

Wśród napisów ślubnych królują te z imionami Pary Młodej. Możecie zdecydować się na topper, który przedstawia jedynie Wasze imiona. W tym przypadku dostępnych jest wiele czcionek – od klasycznych po nieco bardziej nowoczesne lub ekstrawaganckie. Drugą, niezwykle popularną wersją ślubnego napisu są te toppery na tort, które zawierają jedynie inicjały nowożeńców. Tak samo, jak w przypadku topperów z imieniem, możecie dopasować czcionkę do charakteru Waszego tortu i uroczystości. To jednak nie wszystko. Producenci oferują również toppery, w których Wasze imiona lub inicjały będą umieszczone wewnątrz jakiejś ozdoby. Mogą to być np. ozdobne lub proste okręgi, klasyczne serduszka, dekoracyjne ramki i wiele innych. Możecie także zamówić topper, który oprócz Waszych imion będzie zawierał mini figurkę Pary Młodej oraz datę Waszego ślubu.

Toppery na tort z napisem „Para Młoda”

Innym rodzajem topperów, jaki możecie wykorzystać na torcie weselnym, są te z napisem „Para Młoda” lub „Państwo Młodzi”. Mogą one dodatkowo zawierać nazwisko lub ozdobny element. Podobnie jak w przypadku topperów z imionami, możecie wybierać spośród kilku różnych wariantów czcionek.

Topper na tort z figurką

Ten rodzaj ozdoby na tort jest zupełnie pozbawiony napisów. Znajdują się na nim jedynie postacie, które przedstawiają Parę Młodą w różnych sytuacjach. Oferta takich topperów jest niezwykle różnorodna, co pozwala na dopasowanie ich do nowożeńców. Ozdoba ta może nawiązywać do Waszego hobby np. koszykarz i panna młoda, tańcząca para, para na ścigaczu lub wykonywanych zawodów np. panna młoda i mundurowy, panna młoda i strażak. Wśród tego typu topperów godne uwagi są również te, które przedstawiają Parę Młodą wraz ze swoimi dziećmi. Może to być ciekawe nawiązanie do Waszego życia.

Wszystkie rodzaje topperów mogą być wykonane z pleksi o różnych kolorach lub ze sklejki. Jedynie od Was zależy, na co się zdecydujecie.

A może warto wybrać dekor?

Jeśli wygląd Waszego tortu nie pozwala na umieszczenie topperu na jego szczycie, warto pomyśleć o ozdobie w postaci dekoru. Dekor umieszcza się na boku tortu, dzięki czemu jego wierzch można dodatkowo ozdobić np. żywymi kwiatami lub owocami. Wariant ten jest równie elegancki, jak topper. Możecie wybrać spośród różnych wzorów dekorów ślubnych. Najpopularniejsze z nich, tak samo, jak w przypadku topperów, to te z imionami lub inicjałami Młodej Pary. Ponadto ciekawym pomysłem jest wykorzystanie dekoru przedstawiającego np. ślubne obrączki lub serca.

Wybierając dekor lub topper, który ma być dodatkiem do Waszego ślubnego tortu, warto zdecydować się na wysokiej jakości produkt. Jedynie wtedy będziecie mieć pewność, że stanie się on prawdziwą ozdobą najważniejszego na weselu ciasta. Bardzo szeroki wybór stylowych topperów znajdziecie w sklepie Miniowe Formy 3D. Co ważne, decyzję o wyborze konkretnej ozdoby warto również przedyskutować z wykonawcą Waszego ślubnego tortu.