Szukasz funkcjonalnego i estetycznego sposobu na dekorację okien w pokoju dziennym? Nieustanną popularnością cieszą się zasłony do salonu. Chcąc raczyć swe oczy pożądanymi efektami aranżacyjnymi, należy oczywiście pamiętać o kilku aspektach. Na pierwszy plan wysuwa się kolorystyka. Chcesz dowiedzieć się, jakie barwy będą pasowały do najbardziej reprezentatywnego pomieszczenia w mieszkaniu? Podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Zasłony do salonu – dopasuj kolor do metrażu wnętrza i kolorystyki ścian

Zastanawiając się nad wyborem zasłon do salonu, musisz pamiętać o roli kolorów. Należy je dostosować m.in. do metrażu pomieszczenia. Dzięki zastosowaniu jasnych barw sprawisz, że przestrzeń zostanie optycznie powiększona. Co więcej, jaśniejsze tekstylia wprowadzą nieco więcej światła. Lekka i przyjemna kolorystyka to najlepsze rozwiązanie dla pokoju dziennego o ograniczonej powierzchni. Nasycone i intensywne kolory sprawdzą się zaś w przypadku dużego metrażu. 

Nie zapominaj też o dopasowaniu zasłon ze względu na kolor ścian. Jeśli dominuje biel, beż lub szarość, z powodzeniem zastosujesz większość barw. W zależności od własnych preferencji możesz zdecydować się na utrzymanie harmonii, jak i również kontrastowe zestawienie. A co w przypadku mocniejszych kolorów powierzchni ściennej? Chcąc je stonować, wybierz np. szare lub beżowe dekoracje okienne.

Wzorzyste zasłony do salonu

Oczywiście zasłony do salonu wcale nie muszą być utrzymane w jednolitym kolorze. Wśród wielu propozycji nie brakuje interesujących połączeń kolorystycznych oraz wzorów. Co prawda tekstylia jednokolorowe odznaczają się uniwersalnością, dzięki czemu dopasujesz je do każdego stylu aranżacji, jednakże wzorzyste warianty też mogą okazać się trafionym rozwiązaniem.

Modne geometryczne wzory o żywej kolorystyce warto rozważyć w przypadku nowoczesnych wnętrz. To właśnie w nich można pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji. Z kolei klasyczny styl to przede wszystkim minimalizm.

Zasłony do salonu a styl pokoju dziennego

Prawdziwą sztuką jest dopasowanie zasłon do salonu do panującego w mieszkaniu stylu. O czym należy pamiętać? Klimaty rustykalne i prowansalskie lubią dominację bieli, szarości lub pasteli. Z kolei stawiając na nowoczesność, strzałem w dziesiątkę będzie intensywna czerwień, mocny fiolet lub butelkowa zieleń. Natomiast aranżacja glamour zachwyci wszystkich, gdy zestawisz ze sobą czerń i złoto.

Jak zatem widać, unikalną dekorację okien oraz całego pokoju dziennego jesteś w stanie stworzyć na wiele sposobów. W tym celu możemy zarekomendować Ci szereg interesujących propozycji sklepu https://yeshome.pl/. Ogromne zróżnicowanie kolorystyczne zasłon do salonu sprawia, że zrealizujesz każdy kreatywny pomysł.