photo-1445510861639-5651173bc5d5Oryginalne, eleganckie, trwałe na lata – meble kolonialne mają wielu wielbicieli, którzy marzą o tym, aby urządzić cały swój dom z ich wykorzystaniem. Jeżeli również do nich należysz, na pewno wiesz, że meble tego rodzaju nie należą do tanich. Można jednak kupić je bez przepłacania – gdzie ich szukać?

Na wysoką cenę mebli kolonialnych wpływa kilka czynników – to przede wszystkim materiał, z którego są produkowane, a mianowicie wysokiej jakości drewno egzotyczne, które występuje tylko w określonych regionach świata, również to ręczne wykonanie tego wyposażenia oraz dodatkowo koszty transportu, ponieważ meble kolonialne przypływają do Europy najczęściej z Indii czy też innych krajów azjatyckich.

Jeżeli szukasz tanich mebli kolonialnych, musisz przede wszystkim pamiętać o tym, że najwięcej okazji czeka na ciebie przez internet. Oczywiście, jeżeli mieszkasz w dużym mieście, często można znaleźć je również na miejscu, na przykład wtedy, gdy interesują cię meble indyjskie w Warszawie, ponieważ można kupić je w różnych sklepach prowadzących ich sprzedaż praktycznie od ręki. W sieci jednak asortyment jest naprawdę spory i jest w czym przebierać, gdy chodzi o tego rodzaju wyposażenie w kuszących cenach.

Piękna komoda tańsza o 30%, stolik na licytacji już od 1 złotego, a może przeceniona lampa kolonialna z małą skazą? Takich okazji warto szukać przede wszystkim. Okazyjne ceny dotyczą przede wszystkim tych mebli, które już teraz są w Polsce, dlatego nie trzeba czekać na ich sprowadzenie – sprzedawcy często urządzają wyprzedaże wtedy, gdy zamierzają ściągnąć nową partię wyposażenia i potrzebują miejsca, dlatego też na obniżki można liczyć praktycznie prze cały rok. Niektórzy z nich wystawiają również meble w kuszących cenach na portalach aukcyjnych, dlatego również warto zwrócić na nie uwagę.

Poza tym można upolować tanie meble i dodatki tak zwanej drugiej klasy – zwykle nieco uszkodzone w transporcie lub niekompletne, ale często ubytki tego rodzaju można bardzo łatwo uzupełnić i tym samym stać się właścicielem zachwycających mebli bez przepłacania