Wózki 3w1 to najchętniej wybierane pozycje, na jakie decydują się rodzice podczas zakupów. Nie ma w tym nic dziwnego – ich wielofunkcyjność połączona z ciekawym designem to coś, co niewątpliwie zachęca. Jako że są to modele, z których zarówno Ty, jak i Twoja pociecha, będziecie korzystać stosunkowo długo, wybór tego idealnego musi być dobrze przemyślany. Czym kierować się podczas zakupu? Gdzie szukać ciekawych propozycji? Sprawdź, co musisz wiedzieć, by wybrać wózek doskonały w każdym calu.

Wózek dla dziecka 3w1 – o co chodzi?

Wózek dla dziecka 3w1, czyli wózek wielofunkcyjny to ciekawa propozycja dla wymagających rodziców. Łączy w sobie gondolę, wózek spacerowy, a także nosidło, które pełni funkcję pierwszego fotelika samochodowego. Dzieci na pierwszym etapie rozwoju bardzo szybko dorastają, dlatego wymiana poszczególnych komponentów wózka 3w1 jest dla rodzica dużym ułatwieniem. Wypada to także korzystnie pod względem ekonomicznym. Każdy typ wózka kupowany oddzielnie będzie dość dużym wydatkiem. Gondola, czyli wózek głęboki, jest odpowiednia dla noworodka i mniejszego niemowlęcia. Około szóstego miesiąca życia dziecko zazwyczaj zaczyna samodzielnie siadać, toteż pozycja leżąca w gondoli przestaje mu odpowiadać lub zwyczajnie kubełek wózka robi się zbyt mały. Wówczas należy wymienić pojazd na wózek spacerowy. Dlatego też zakup wózka dla dziecka 3w1 jest rozsądnym rozwiązaniem. Warto zaznaczyć, że ten rodzaj sprawdzi się jako pierwszy wózek.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka 3w1?

Jest kilka istotnych aspektów, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie wózka. Ważna jest przede wszystkim wielkość gondoli – to właśnie w niej podróżować będzie Twoje dziecko od pierwszych dni życia. Musi być odpowiednio duża, by zapewnić maluchowi komfort nawet wtedy, gdy nieco podrośnie. Materacyk w niej powinien przepuszczać powietrze, tak by dziecko nie pociło się w trakcie podróży. Dobrze jest dobrać taki model, w którym uda się podnosić i regulować zagłówek w gondoli. Dzięki temu Twoja pociecha będzie mogła swobodnie oglądać otoczenie. W spacerówkach z kolei zwróć uwagę na to, czy oparcie jest regulowane i posiada stosowne pasy bezpieczeństwa. Warte wybrania są modele wózków 3w1, które umożliwiają montaż poszczególnych komponentów przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Jeśli zaś chodzi o nosidło, które ma pełnić funkcję fotelika samochodowego, koniecznie sprawdź, czy ma wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa i jak wypada w testach.

Jakie zalety wiążą się z wybraniem wózka 3w1?

Zakup wózka wielofunkcyjnego ma wiele zalet. Przede wszystkim to korzystne finansowo dla Ciebie rozwiązanie. Dodatkowo jesteś dzięki niemu dobrze przygotowany na rozwój swojego malucha, ponieważ moment, gdy wymaga zmiany gondoli na spacerówkę, wiąże się jedynie z prostym przepięciem tych elementów. Można zatem stwierdzić, że wózek dla dziecka 3w1 rośnie razem z Twoją pociechą. Powierzchnia spacerówki jest bowiem szersza niż w modelach kupowanych oddzielnie. Wszystko po to, by przez długi czas zapewnić wygodę rosnącemu dziecku.

Gdzie znajdziesz ciekawe wózki 3w1?

Obecnie wózki dla dzieci 3w1 można kupić zarówno stacjonarnie, jak i online. Godne zainteresowania propozycje znajdziesz np. w e-sklepie eurowozki.pl – oferuje on wiele modeli wózków wielofunkcyjnych, z których z pewnością wybierzesz idealny dla siebie i malucha. Pamiętaj, by robić zakupy w miejscach, które cieszą się renomą wśród klientów. Warto także wziąć pod uwagę, czy sklep współpracuje z wiodącymi producentami wózków dziecięcych. To gwarancja zakupu bezpiecznego, przetestowanego produktu, który może być pojazdem dla Twojego dziecka.