Pierwsze 12 miesięcy życia to bardzo ważny okres. Niemowlę rozwija się zarówno umysłowo, jak i motorycznie. Z tego powodu upominek przekazany na tę okoliczność powinien być przemyślany. Jaki gadżet przyda się rocznemu dziecku? Na co zwrócić uwagę, aby wybrać trafiony produkt? Dowiedz się, jak wygląda perfekcyjny podarek na roczek?

Gadżety – wsparcie dla opiekunów

Roczne niemowlaki nie rozumieją swoich urodzin. Z tego powodu bardzo często dobrym pomysłem na podarek są przedmioty, które upraszczają życie rodziców. W każdym wypadku warto dopytać, jakie wyposażenie będą przydatne. Czasem lepiej złożyć się na większy przedmiot w kilka osób. Może to być np. fotelik samochodowy czy krzesełko do karmienia.

Podarunek na roczek mogą stanowić też ubranka dla dziecka. Rozwijający się niemowlak potrzebuje ciągłych zmian dużej części szafy. Tak częste kupowanie nowych ubrań wiąże się z sporymi wydatkami. Dlatego można wesprzeć rodziców w tym zobowiązaniu. Oprócz klasycznych elementów garderoby przydatne mogą być czapki z daszkiem lub kombinezony przeciwdeszczowe.

Zabawki sensoryczne – nieocenione wsparcie rozwoju dziecka

Naukowcy działający w obszarze rozwoju maluchów potwierdzają, że pobudzanie zmysłów we wczesnych etapach życia ma niebagatelne znaczenie. Zabawki edukacyjne dla rocznych chłopców i dziewczynek działają na wzrok, dotyk, słuch, a nawet węch i smak. Przeważnie zrobione są z tworzyw o ciekawych strukturach. Mają też odpowiednio dobrane kolory. Co więcej, mogą świecić i wydawać różne dźwięki i zapachy.

Kupując zabawki dla niemowlaka, warto wziąć pod uwagę zmysł, który chce się zaangażować. Jeśli dziecko ma już dużo przedmiotów, które wpływają na dotyk, to lepszym pomysłem będzie zakup pozytywki lub gryzaka. W dobie Internetu można również szybko znaleźć zabawki, które szlifują wszystkie zmysły w tym samym czasie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że produkt musi być odpowiednio dobrany do wieku oraz etapu rozwoju malucha.

W jaki sposób dopasować zabawkę interaktywną?

Producenci zabawek sensorycznych muszą informować o przeznaczeniu swojego gadżetu. Na pudełkach można zobaczyć wiek malucha, dla którego dedykowany jest konkretny obiekt. Jest to podstawowy aspekt przy zakupie zabawki interaktywnej. Ważnymi kryteriami są też zainteresowania oraz stopień rozwoju dziecka. Niewłaściwie dobrane upominki mogą obciążać emocjonalnie i powodować irytację. Dlatego zakup zabawek na roczek musi być zawsze dobrze przemyślany.

Najlepsze zabawki – w jakim sklepie kupić?

Podarunki dla najmłodszych powinny spełniać restrykcyjne normy dotyczące bezpieczeństwa. Z tego powodu zabawki dla dzieci warto kupować w sprawdzonych miejscach. Jednym z najbardziej doświadczonych dostawców jest sklep Noski Noski. W ofercie można znaleźć różnego typu zabawki dla dzieci w każdym wieku. Dostępne są także praktyczne przedmioty, które mogą uprościć obowiązki takie jak przewijanie czy kąpanie malca.

Przede wszystkim warto zainteresować się działem zabawek kreatywnych. Można znaleźć tam niezwykle przydatne produkty, które przypadną do gustu zarówno maluchowi, jak i mamie i tacie.