Baby shower to celebracja oczekiwania na piękne chwile, które nadejdą już za moment. Gdy szczęśliwa mama jest o krok od ujrzenia swojego potomka, zaproszeni goście wznoszą się na wyżyny kreatywności, by obdarować ją czymś wyjątkowym. Wybierz prezent na baby shower dla niej i maleństwa, który będzie zarazem praktyczny oraz zachwyci przyszłą mamę.

Prezent na baby shower:

  • Odkryj genezę i znaczenie baby shower
  • Dowiedz się, czym kierować się przy wyborze prezentu na przyjęcie
  • Zdecyduj się na prezent na baby shower, który ucieszy przyszłą mamę
  • Obdaruj noworodka wyjątkowym podarunkiem

Co to jest baby shower?

Baby shower to przyjęcie na cześć przyszłej mamy i jej maleństwa, organizowane zwykle tuż przed rozwiązaniem. Sama idea przywędrowała ze Stanów Zjednoczonych, gdzie imprezy w tej formie były znane od lat 50 XX wieku. Początkowo zamysłem przyjęcia było wyposażenie mamy w niezbędną wyprawkę, stąd też nazwa: „Showering the mother with gifts and love” w wolnym tłumaczeniu oznacza tyle, co „zasypywanie mamy prezentami i oznakami miłości”. Z czasem imprezy stały się bardziej huczne, obfitujące w wyszukane dekoracje i atrakcje.

Baby shower to coraz popularniejszy koncept również w Polsce. Zwykle jest popołudniem spędzonym w gronie najbliższych i przyjaciół, w czasie którego przyszła mama dostaje moc praktycznych i pięknych podarków. Podstawową zasadą jest, by spędzać miło czas i dzielić się radością.

Czym kierować się przy wyborze prezentu z okazji baby shower?

Wybierając prezent na baby shower, warto przede wszystkim mieć na względzie potrzeby przyszłej mamy oraz jej maleństwa. Narodziny dziecka to piękne, ale i wyczerpujące wydarzenie. Produkty, którymi chce otaczać się przyszła mama, powinny być więc w największym stopniu funkcjonalne, praktyczne i pomocne. Ładne i oryginalne prezenty są oczywiście mile widziane, najlepiej, jednak gdy są dodatkowo produkowane w zgodzie z naturą.

Co kupić przyszłej mamie z okazji baby shower?

Praktyczny prezent na baby shower dla mamy to przedmioty, które pomogą jej płynnie oswoić się z nową rolą. Dla maksymalnego komfortu, ale i naturalnego podkreślenia kobiecości, możesz wybrać bieliznę wykonaną z naturalnego, przewiewnego materiału. Subtelne braletki, czy elastyczne figi pozwolą na komfort noszenia. Dobrym rozwiązaniem będzie również prezent na baby shower pod postacią ekologicznych kosmetyków dla kobiet. Naturalny olejek do okolic intymnych, organiczna maść na rozstępy, żel do mycia twarzy i ciała od pierwszego dnia życia, a może naturalny olejek do pielęgnacji piersi? Każdy z tych produktów to wyselekcjonowany dobór składników łagodny dla skóry. Praktyczne i przydatne prezent na baby shower dla mamy znajdziesz na https://www.bebeconcept.pl/collections/polecane-na-prezent-babyshower.

Baby shower prezent dla noworodka – co wybrać?

Gdy w grę wchodzi troska o małego człowieka, który dopiero pojawił się na świecie, nie ma miejsca na półśrodki. Produkty, którymi będzie otaczany, muszą bezwzględnie być nie tylko wyjątkowe i urocze, ale też dbać o jego bezpieczeństwo oraz komfort. Dlatego, jeśli zdecydujesz się na zakup kosmetyków dla noworodków, to wybieraj tylko te z przejrzystym składem, oparte o naturalne składniki. Ciekawym pomysłem będzie również miękki i ciepły kokon z wełny merino, czy zestaw muślinowych pieluszek, które otoczą delikatną skórę dziecka niczym lekki puch. Świetnym rozwiązaniem na prezent będzie też szumiący miś organic, który przeniesie dziecko w kojącą i bezpieczną krainę snu.