kosmetykaDwudziestolatki chętnie noszą wydekoltowane sukienki. Nieomylny kobiecy instynkt podpowiada im, że nic tak nie podkreśla urody jak piękny dekolt. Co jednak robić, by nie stał się naszą metryką?

Na szczęście dzięki starannej pielęgnacji i dobrym kosmetykom wiek twojego ciała może być niższy niż liczba przeżytych lat. W dużej mierze zależy to tylko od ciebie. Wymaga jednak konsekwentnego działania na co dzień.

Kondycja skóry zaczyna się stopniowo pogarszać już od 30 roku życia, ponieważ mniej więcej od tego momentu zaczyna się zwiększona utrata wody z naskórka. Możesz pomóc swojej skórze, systematycznie stosując kremy nawilżające, na przykład z dodatkiem kolagenu.

Ani szyja, ani dekolt nie lubią kremów zbyt tłustych, wchłaniających się z trudem. Do pielęgnacji szyi i dekoltu możemy używać specjalnie do tego celu przeznaczonych kosmetyków albo zwykłych kremów nawilżających, zawierających składniki aktywne. Należy stosować je rano i wieczorem na oczyszczoną skórę. Dobrze jest również klika razy w tygodniu przed nałożeniem kremu natrzepywać dekolt watką, nasączoną delikatnym, bezalkoholowym tonikiem.

Intensywnie nawilżające maseczki upiększające są wartym polecenia zabiegiem pielęgnacyjnym zarówno dla szyi, jak i dekoltu. Z powodzeniem można korzystać z gotowych preparatów, dostępnych w sklepach. Postaraj się znaleźć czas na wykonanie maseczki choć raz na tydzień. Profesjonalne zabiegi, maski i masaże, wykonywane są również w gabinetach kosmetycznych.

Wrogiem pięknej szyi i dekoltu jest przyzwyczajenie do sypiania na kilku dużych poduszkach. Warto zamienić je na płaski, niewielki „jasiek”. W aptekach można kupić specjalne wałki pod szyję, których zadanie polega również na zapobieganiu bólom kręgosłupa szyjnego. Chodzenie z pochyloną głową i garbienie się także nie sprzyja zachowaniu ładnej szyi i dekoltu.

Ważne!

Nakładając na szyję krem, masujemy ją zawsze od dołu ku górze, nigdy odwrotnie. W ten sposób zapobiegamy utworzeniu się tzw. „drugiego podbródka”.
Masaż dekoltu (zawsze z użyciem odżywczego kremu) przeprowadzamy, kierując dłonią, którą wykonujemy zabieg, na ukos ku barkowi.
Jeśli lubisz dekolty, powinnaś nawet do codziennej pielęgnacji stosować kremy zaopatrzone w filtry UVA i UVB.

Pamiętaj !

Skóra i mięśnie szyi będą dłużej elastyczne, jeśli w wolnej chwili wykonasz kilka prostych ćwiczeń gimnastycznych, takich jak powolne odchylanie głowy i szyi ku tyłowi czy skłony głowy na boki oraz krążenia.