141578991895880300Plac zabaw to miejsce dla dzieci, które nie tylko świetnie spędzają czas na świeżym powietrzu, ale też dzięki temu wzmacniają swoją odporność, nabywają umiejętności koordynacyjne i ruchowe. Odpowiednio zaprojektowane place zabaw są często prawdziwym wyzwaniem i sposobem na pokonywanie trudności podczas zabawy. W ostatnich latach  zyskały też zupełnie nowy wygląd, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom. Coraz częściej pojawiają się również place nie tylko dla dzieci, ale też dla młodzieży i dorosłych, które mają zadanie zapewnić im rozrywkę ruchowo- rekreacyjną.

 

Od projektu do efektu

Obecne na rynku firmy zajmujące się wyposażaniem placów zabaw i obiektów rekreacyjno-sportowych w urządzenia różnego typu zajmują się również projektowaniem i konserwacją. Jedną z nich jest Linarium (http://www.linarium.com.pl), która oferuje produkty podzielone na kilka grup, a wszystkie różnią się od siebie pod względem funkcji wyposażenia, jego kształtem oraz dostosowaniem do wieku użytkownika. Jest to doskonały sposób na stworzenie zarówno małych placów zabaw z pojedynczymi urządzeniami, jak również na budowanie całych kompleksów rekreacyjnych, placów szkolnych, osiedlowych oraz ostatnio bardzo popularnych ścieżek zdrowia.

Linowe place zabaw

Tradycyjne wyposażenie placów zabaw, jak huśtawki, zjeżdżalnie czy piaskownice są wciąż w użyciu. Jednak coraz popularniejsze stają się takie atrakcje, jak piramidy linowe, o różnej wielkości i kształtach umożliwiających modyfikowanie oraz dołączanie kolejnych urządzeń. Firma Linarium oferuje m.in. serię Pyramid, która zawiera urządzenia linowe nawet o wysokości ponad 9 metrów. Jest to prawdziwe wyzwanie dla starszych dzieci, które uwielbiają wspinaczki. Konstrukcje linowych piramid zbudowane są z kolorowych lin, palet, platform oraz stalowych słupów. W ofercie znajdują się także urządzenia linarne Diamond, które gwarantują fantastyczną zabawę na zewnątrz urządzeń oraz wewnątrz nich. Zależnie od modelu mogą mieć dołączone zjeżdżalnie, mostki oraz hamaki. Dzieci uwielbiają każdą formę wspinania, dlatego w serii Climber znajdziemy połączenie zestawów linowych z ściankami wspinaczkowymi oraz innymi urządzeniami, a dla uatrakcyjnienia zabawy i poruszenia wyobraźni dziecka, ozdobione są one różnymi motywami górskimi, wulkanicznymi czy lodowymi. Wszystkie urządzenia można dowolnie modyfikować i łączyć ze sobą. Dzięki temu można stworzyć niezapomniany plac zabaw.

Trampoliny w każdym kształcie

Skakanie to coś, co dzieci lubią najbardziej. Również dorośli podczas korzystania z trampoliny odnajdują w sobie cząstkę dziecka i potrafią śmiać się z całego serca. Taką możliwość daje firma Linarium, dzięki serii Trampoline, która zawiera w sobie niezwykłe trampoliny nie tylko dla placów zabaw, ale przede wszystkim dla obiektów sportowo-rekreacyjnych. Seria składa się z trampolin pojedynczych, a także połączonych ze sobą modułów i różnych kształtów. Doskonale prezentują się specjalnie zaprojektowane ścieżki i tunele wyposażone w trampoliny. Ostatnim hitem są również trampoliny umiejscowione w różnych miejscach na placach zabaw.