140248578377702100Wiele par starających się o dziecko wspomina ten okres, jako przeplatankę skrajnie różnych emocji. Nadzieja, niepewność, a czasem rezygnacja i panika towarzyszyły im niemal każdego dnia. Gdy już się udało i maleńki człowiek zamieszkał pod sercem mamy, emocje nie zawsze słabły. Na swój sposób radził sobie z nimi tata, a na swój mama.

Dotyczyło to w szczególności par debiutujących w podniosłej roli rodziców. Wiele z nich korzystało, korzysta i zapewne będzie korzystać z dobrodziejstwa, jakim jest kalendarz ciąży. Jest to obecnie „produkt” niezwykle popularny. Przyczynił się do tego niezaprzeczalnie Internet, który zagościł niemalże w każdym domu. Są oczywiście i zwolennicy papierowej wersji tego rodzaju publikacji. Ze wspomnianego kalendarza ciąży, przyszli rodzice mogą dowiedzieć się jak przebiega rozwój ich potomka tydzień po tygodniu. To z tego rodzaju publikacji kobieta może czerpać wiedzę na temat zmian, jakie zachodzą bądź będą zachodzić w jej organizmie. Daje jej to możliwość skutecznego przygotowania się do tych nadchodzących zmian. Tutaj również przyszli rodzice mogą dowiedzieć się, jakie badania powinna przejść zarówno mama, jak i dziecko. Mimo że nie wszystkie z nich oferowane są w ramach standardowego ubezpieczenia, będą wiedzieli, o co pytać lekarza.

Z kalendarza ciąży, przyszła mama jak i przyszły tata dowiedzą się jak tydzień po tygodniu rozwija się ich maleństwo: kiedy zaczęło bić jego serduszko, kiedy zaczęło słyszeć śpiewane przez nich kołysanki. Stąd również dowiedzą się o zagrożeniach, jakich muszą unikać oczekując potomstwa. Wiele z tego rodzaju publikacji zawiera nie tylko opisy poszczególnych etapów ciąży, ale również zdjęcia czy symulacje wideo. Wówczas łatwiej jest przyszłym rodzicom pojąć jak niezwykły jest proces powstawania nowego życia i że są jego czynnymi uczestnikami. Taki kalendarz to przewodnik dla mamy i taty, który krok po kroku prowadzi ich ku wielkiemu szczęściu, jakim jest powitanie na świecie istoty, której dali życie.