Polska jest tym krajem, gdzie wciąż w świecie mody panuje ogromny problem z podróbkami. Do produktów oryginalnych mamy bardzo ograniczony dostęp, a w ich miejsce często pojawiają się nieudolne falsyfikaty. Jeśli jednak tradycja przekazywana od pokoleń ma jeszcze jakieś znaczenie, jeśli w naszych pragnieniach jest miejsce na autentyczność, to należy podjąć walkę z tym problemem. I podejmuje ją PierreRiu.pl – platforma sprzedażowa, która bierze udział w wielu działaniach mających na celu wykluczenie produktów podrobionych z obiegu.

140476336294870300Oryginały, na które Polacy zasługują

PierreRiu.pl skupia pod jednym szyldem oferty z trzydziestu sześciu domów mody, które zostały wyselekcjonowane spośród najbardziej luksusowych marek. Takie domy mody jak: Tory Burch, Balmain, Lanvin, czy Alexander Wang wraz ze swoją ofertą stają otworem także przed polskimi miłośnikami luksusu tradycji, ponadczasowości i elitarności. Na polskim rynku pojawiają się najwspanialsze kreacje, a także dodatki i akcesoria. I są to produkty autentyczne, na które przecież zasługujemy.

Skąd gwarancja autentyczności?

Z prowadzonej przez serwis Polityki Autentyczności, która skupia się na dokładnej analizie każdego produktu. Dokonuje jej, na podstawie przesłanych za pomocą Internetu zdjęć, wyspecjalizowany i doświadczony Fashion Quality Expert, a jeśli te budzą wątpliwości, na podstawie przesłanego do serwisu oryginału. Każdy użytkownik platformy zobowiązuje się zresztą do wystawiania wyłącznie autentycznych produktów. Po ich dodaniu ma 15 minut na dokonanie poprawek, po czym edycja produktu zostaje zablokowana i trafia on bezpośrednio do eksperta. A jeśli osoba zainteresowana zakupem danego produktu chciałaby otrzymać potwierdzenie jego autentyczności na piśmie, wówczas ekspert po fizycznej weryfikacji wydaje odpowiedni certyfikat, który trafia do kupującego.

Aspekt edukacyjny serwisu

Walcząc o tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie, PierreRiu.pl prowadzi też blog, którego fundamentem jest edukacja w zakresie dóbr luksusowych i nabywania produktów oryginalnych. Na blogu znajdziemy nie tylko najnowsze informacje ze światowych domów mody, ale też na przykład cykl wykładów poświęconych temu, jak odróżnić towar podrobiony od autentycznego. Poza tym PierreRiu.pl znajdziemy na serwisach społecznościowych, gdzie posiada inspiracyjno-edukacyjne profile, a także na YouTube, gdzie założony został specjalny kanał poświęcony weryfikacji autentyczności produktów luksusowych.