Istnieje szereg metod gotowania szparagów, jednak przyrządzeni ich na parze to najlepszy wybór, ponieważ jest to najzdrowszy sposób na tą pyszną przekąskę. Należy jednak dowiedzieć się, jak to zrobić odpowiednio, aby wydobyć z nich pełne korzyści żywieniowe. Czego Ci trzeba oprócz wody i samych szparagów? Sól i przyprawy do smaku, na koniec bułka tarta. Niemniej jednak, sól i przyprawy nie są obowiązkowe – lecz pamiętaj: szparagi z bułką tartą smakują wyśmienicie!

Kupując szparagi, musisz wybrać te, które mają jasny zielony kolor i zwięzłe końcówki. Wszelkie inne mogą nieść ze sobą problemy z gotowaniem. W przypadku zakupienia mrożonych szparagów należy trzymać je w zamrażarce, aż nadejdzie czas ich wykorzystania. Zanim zaczniesz przyrządzać szparagi z bułką tartą nie zapomnij o potrzebie ich umycia – ponieważ są zwykle wypełnione piaskiem, gdyż rosną w glebie piaszczystej.

 

Oprócz obowiązkowej bułki tartej, którą ostatecznie polejesz przyrządzone szparagi warto zwrócić uwagę na inne dodatki, które sprawią, że to danie będzie jeszcze pyszniejsze i bardziej wyraziste w smaku. Do wody, w której będą się gotować możesz dodać składniki, takie jak:

 

  • cytryna
  • szalotka
  • czosnek
  • sól
  • pieprz
  • i wszelkie inne przyprawy.

 

Inną możliwością przygotowania pysznych szparagów jest wykorzystanie kuchenki mikrofalowej. Po umyciu szparagów, umieść je w prostokątnym naczyniu. Dodaj tylko jedną łyżkę wody do naczynia. Pokryj prostokątne naczynie folią, pozostawiając małą dziurkę w jednym z narożników – to tam będzie mogła uciec para. Odpowietrznik dodatkowo pomoże w zapobieganiu kurczenia się folii. Ustaw mikrofalówkę na około 2 i pół minuty. Szparagi najlepiej podawać z wspomnianą bułką tartą, ale też możesz spróbować z innym sosem i np. białym ryżem.

 

Wbrew pozorom takie danie jest kapitalne nie tylko jako przekąska, ale też jako wspaniały dodatek do dania głównego. Co ciekawe, ceni się szparagi z bułką tartą również jako składnik menu podczas garden party czy innych sezonowych przyjęć. Spróbuj tego pysznego i zdrowego dania z całą rodziną!