fr_najpopularniejsze-wloskie-miejscowosciDecydując się na kupno wycieczki i spędzenie wakacji we Włoszech, jeśli jeszcze nie byliśmy w tym kraju, warto zdecydować się na opcję objazdu, dzięki której będziemy mogli zwiedzić najciekawsze i najbardziej popularne miejsca. Do włoskich perełek z pewnością zaliczyć możemy takie miejsca jak Wenecja, Rzym czy Toskania.

Wybierając się do Włoch już na samej północy kraju natykamy się na istną perłę, która jest niewątpliwie Wenecja. Miejsce, które z pewnością warto odwiedzić, wszak jest znane na całym świecie. Tuż za Wenecją, do najbardziej popularnych miejscowości należy włoska stolica, czyli Rzym zachwycający pałacami, kościołami czy zabytkowymi fontannami. Jedną z najsłynniejszych budowli w Rzymie jest Koloseum, które obecnie jest remontowane, jednak nie przeszkadza to w zwiedzaniu. Bardzo ciekawym miejscem jest także przepiękna zielona Toskania, o której oczywiście napiszemy także kilka słów, natomiast dużo więcej o tak pięknym kraju, jakim są Włochy, znajdziemy w internecie, gdzie możemy polecić serwis Travelmaniacy.pl i jego przewodnik po Włoszech, który warto odwiedzić, jeśli planujemy wyjazd na wakacje.

Wenecja – miasto bez samochodów
Wenecja znajduje się na północy Włoch, miasto jest bardzo często odwiedzane przez osoby podróżujące samochodem na wakacje w Chorwacji. Wenecja to pływające miasto, nie ma tu praktycznie ulic czy samochodów., zamiast nich natkniemy się na setki kanałów oraz pływających po nich gondoli. Najsłynniejszym miejscem w Wenecji jest bazylika św. Marka, Most Westchnień i Kanał Grande.

Rzym – wieczne miasto
Rzym to kolebka cywilizacji i jednocześnie stolica Włoch. To co zachwyca w pierwszej kolejności to bogactwo, przepych i naprawdę świetna atmosfera oraz pozytywne nastawienie Włochów do ludzi. Najsłynniejszymi zabytkami w Rzymie jest fontanna di Trevi, Plac Wenecki czy Hiszpańskie Schody.

Toskania – przepiękna i spokojna kraina historyczna
Toskania na świecie znana w dużej mierze dzięki filmowi „pod słońcem Toskanii”. Region jest jednym z ważniejszych centr turystycznych nie tylko we Włoszech ale w całej Europie. Panuje tutaj łagodny klimat, który przyciąga amatorów błogiego lenistwa, lubiących jednocześnie dobrą regionalną kuchnię. Toskania to także kraina wina, to tutaj znajduje się wiele znanych plantacji winogron oraz winnic. Wiele zabytków klasy zerowej i światowej sławy muzea przyciągają zwiedzających z całego świata.

Wymienione miejscowości to tylko niektóre z tych, które możemy odwiedzić decydując się na zorganizowane wakacje za pośrednictwem biura podróży, wybierają albo wycieczkę objazdową, albo ofertę łączącą wypoczynek ze zwiedzaniem.

Przed kupnem wycieczki do Włoch, warto oczywiście przeanalizować oferty co najmniej kilku biur podróży, gdyż każde z nich oferuje inny program zwiedzania, tak aby wybrać taki program wycieczki, który najbardziej nam odpowiada.