Wraz z wiekiem na skórze twarzy pojawia się coraz więcej zmarszczek, przebarwień i innych objawów, świadczących o postępującym procesie starzenia się skóry. Każdą z tych zmian należy w pełni zaakceptować i nauczyć się z nią żyć. Po pierwsze dlatego, że nie da się uniknąć starzenia, a po drugie – jest to wyraz naszej kobiecej dojrzałości. W akceptacji nowej siebie pomoże Ci krem przeciwzmarszczkowy dla kobiet 45+ z marki Garnier!

Zmiany, jakie zachodzą w skórze po 45. roku życia

Skóra twarzy powyżej 45. roku życia jest w pełni dojrzała, a proces starzenia się jej nadal postępuje. Zmiany, z jakimi wiąże się cera w tym wieku można rozpatrzyć w dwóch kategoriach – zewnętrznej i wewnętrznej. Pierwsza z nich, ta powierzchowna, to wszelkie przeobrażenia widoczne na pierwszy rzut oka. Zalicza się do nich: suchość, szorstkość, przebarwienia, zmarszczki, brak promienności, wiotkość, utratę elastyczności. Jeśli chodzi o kwestie wewnętrzne, to dotyczą one zmian w środku skóry, które mają wpływ na to jak ona wygląda. Do tych wlicza się: zanikanie uporządkowanego układu struktur i warstw naskórka, pogorszenie ukrwienia skóry, brak odporności na infekcje, nadwrażliwość względem rozmaitych czynników zewnętrznych.

Dobry krem przeciwzmarszczkowy to podstawa

Zrozumienie zmian, jakie zachodzą w skórze dojrzałej jest kluczowe, aby skutecznie o nią zadbać. Świadomość potrzeb cery jest niezbędna, ponieważ tylko wtedy będziesz potrafiła prawidłowo zatroszczyć się o skórę. Podstawą pielęgnacji dojrzałej twarzy jest dobry krem na zmarszczki, taki znajdziesz w ofercie marki Garnier – Krem przeciwzmarszczkowy Lift Expert 45+. To produkt stworzony specjalnie na potrzeby skóry, która jest w pełni dojrzała i silnie ugruntowana w procesie starzenia się. Dlaczego warto wcielić ten krem do codziennej pielęgnacji?

  • Krem skutecznie walczy ze zmarszczkami. Nie można powiedzieć, że całkowicie eliminuje każde zagłębienie i bruzdę, ponieważ żaden kosmetyk nie jest w stanie zapobiec zmianom uwarunkowanym przez naszą biologię. Krem natomiast opóźnia pojawianie się nowych zmarszczek oraz ma moc wygładzenia tych niewielkich, które już się pojawiły.
  • Lift Expert 45+ sprawia, że skóra jest jędrniejsza i bardziej elastyczna. Powraca bowiem gęstość skóry, zatem twarz zyskuje piękny owal i kształt. Skóra dodatkowo przestaje być wiotka, ale jest podniesiona.
  • Krem zawiera cenne roślinne komórki macierzyste, które odpowiadają za kompleksową regenerację skóry od wewnątrz, co uwidacznia się zewnętrznie w postaci wygładzonej, nawilżonej i zdrowszej skóry.
  • Dodatkowo krem jest bogaty w drogocenny olejek z rokitnika, który jest źródłem kwasów omega 6. Dzięki temu skóra jest promienna, nawilżona, a przy tym odżywiona i miękka.

Krem na dzień i krem na noc

Krem Lift Expert 45+ jest dostępny zarówno w wersji na dzień, jak i na noc. Zaopatrz się w oba te kremy, dzięki czemu będziesz miała pewność, że dbasz o skórę kompleksowo. Krem na noc bazuje na takich samych składnikach co krem na dzień (roślinne komórki macierzyste, olejek z rokitnika bogaty w kwasy omega 6), tylko w nieco innej formule, takiej która jest odpowiednia, aby krem aplikować właśnie na tę porę dnia. Stosując Lift Expert 45+ z marki Garnier i na dzień, i na noc szybko zauważysz poprawę kondycji swojej skóry. Będziesz mogła być dumna i pewna siebie mimo tego, że na Twojej cerze można dostrzec znaki czasu!

Na stronie marki Garnier znajdziesz wiele innych kremów i kosmetyków, które są dedykowane zarówno do pielęgnacji, jak i makijażu dojrzałej skóry twarzy.