Beauty skin of a female face - isolated

Rozstępy i cellulit to problemy natury estetycznej i zdrowotnej dotyczące wielu osób. W zależności od indywidualnych uwarunkowań pojawiają się różnym wieku, u ludzi o różnej budowie ciała, zarówno tych prowadzących siedzący tryb życia, jak i aktywnie spędzających czas. Jedną ze skuteczniejszych metod pozbycia się tych schorzeń jest poddanie się zabiegowi mezoterapii.

Cellulit zwany potocznie skórką pomarańczową jest nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, które występuje razem ze zmianami tkanki podskórnej. Najczęściej pojawia się po okresie dojrzewania. Jego efekty to nierówna i pofałdowana skóra na brzuchu, udach, pośladkach i ramionach. Cellulit rzadko występuje u mężczyzn. Natomiast rozstępy najczęściej pojawiają się przez czynniki hormonalne, nagły wzrost ciała w krótkim czasie, zaburzenia tkanki łącznej, ciążę lub czynniki genetyczne. Tworzą się przez uszkodzenie lub nieprawidłowe funkcjonowanie komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Mówiąc najprościej to “nienadążanie” skóry do adaptacji przy dużym, nagłym i szybkim wzroście ciała, dlatego szczególnie narażone są na nie młode osoby, kulturyści, osoby otyłe lub kobiety w ciąży. W przypadku rozstępów najlepiej do nich po prostu nie dopuścić – unikać wahań wagi i “cudownych diet”, stosować odpowiednią dietę i kosmetyki. O ile cellulitu można się pozbyć, o tyle rozstępy w zaawansowanym stadium można jedynie zmniejszyć. W tym celu powinniśmy się udać do dobrego gabinetu lub centrum medycyny estetycznej, które, tak jak MEDICOR z Krakowa, specjalizują się w zabiegach przeciwko cellulitowi i rozstępom.

Jeżeli chcemy podjąć skuteczne działania przeciwko rozstępom, warto poświęcić się zabiegowi mezoterapii połączonemu z dermabrazją lub peelingami chemicznymi. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu w chorobowo zmienione miejsca odpowiednich substancji leczniczych o odpowiednim stężeniu i składzie. Do tego typu zabiegu stosuje się specjalne mieszanki zawierające witaminy, aminokwasy, kwasy (hialuronowy i polimlekowy), krzem, enzymy i wyciągi tkankowe. Decydując się na mezoterapię warto najpierw skonsultować się z lekarzem. Zabiegu nie przeprowadza się w u kobiet w ciąży czy karmiących, w przypadku alergii, cukrzycy, stanu zapalnego skóry, opryszczce, przy zaburzeniach krzepnięcia lub zażywaniu niektórych leków np. aspiryny. Preparat wstrzykuje się za pomocą cienkiej igiełki. Przed zabiegiem pacjent dostaje znieczulenie. Pomiędzy zabiegami mezoterapii dobrze jest wzmacniać leczenie peelingami chemicznymi oraz zabiegami mikro – i dermabrazji.

Mezoterapia wymaga poświęcenia sporej ilości czasu na wizyty w gabinecie (około sześć wizyt w odstępach czasowych co dwa tygodnie), jednak rekompensują to zaskakujące efekty uelastycznienia skóry i przywrócenia jej prawidłowych procesów. Specjalistki z centrum MEDICOR, zapewniają, że po całej kuracji możemy spodziewać się uelastycznienia i wygładzenia skóry oraz widocznego zaniku rozstępów.

Koszty mezoterapii są uzależnione od tego, jaki preparat zostanie zastosowany oraz jakiej wielkości obszar zostanie poddany ostrzykiwaniu. Najczęściej za jeden zabieg zapłacimy od 100  do 300 złotych, jednak, ze względu na wyżej wymienione czynniki, cena może w niektórych przypadkach sięgnąć nawet 1000 zł.