Szeroko rozumiana estetyka wyglądu stała się istotnym elementem ważącym na jakości wielu aspektów życia. Zwłaszcza wśród młodego społeczeństwa żyjącego w tzw. “kulturze obrazu” dążenie do ideału stworzonego przez media często staje się istotnym (o ile nie najważniejszym) parametrem oceny siebie oraz innych. Atrakcyjni ludzie mają po prostu łatwiej – nie tylko w życiu prywatnym, ale i zawodowym. Z tych względów zabiegi i operacje plastyczne cieszą się coraz większą popularnością, o ile w ogóle nie stają się normą wśród świadomych swojego wyglądu ludzi. Z drugiej strony dla wielu poprawa estetyki ciała ma przede wszystkim wymiar psychologiczny.

Jak medycyna estetyczna wpływa na nasze życie?

Operacjom plastycznym wciąż przypisuje się jedynie wymiar estetyczny. Często można spotkać się z przekonaniem, że to przywilej gwiazd, celebrytów i osób zamożnych. Prawda jest taka, że z zabiegów korzysta coraz większa część społeczeństwa. – Medycyna estetyczna, jak sama nazwa wskazuje, ma na celu poprawę wyglądu ludzkiego ciała. Warto jednak pamiętać o tym, jak udany zabieg wpływa na psychikę: taka osoba staje się bardziej pewna siebie, wzrasta jej samoocena i ogólne zadowolenie z życia. Nawet taki szczegół jak korekta nosa czy pozbycie się tłuszczu z jednej partii ciała może stać się motywacją do zaprowadzenia w swoim życiu licznych zmian. Osoby zadowolone z efektów są bardziej odważne, nie boją się podejmowania nowych wyzwań i patrzą na świat bardziej pozytywnie – stwierdza specjalista z Gabinetu Chirurgii Plastycznej dr. Chęcińskiego z Warszawy.

Ze względu na wagę wyglądu zewnętrznego nawet najmniejszy mankament urody może stać się dla właściciela sporym problemem – mniejsza jędrność skóry po ciąży lub w wyniku dużej utraty wagi w szybkim czasie, odstające uszy, zbyt duże lub zbyt małe piersi, nieestetyczne blizny czy przebarwienia mogą skutecznie obniżyć samopoczucie. Jeżeli wada w wyglądzie zaczyna przeszkadzać nam w czerpaniu radości z życia warto skorzystać z usług medycyny estetycznej. Zwłaszcza, że nowoczesne technologie zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i dużą efektywność przeprowadzanych zabiegów.

Nieograniczone możliwości

Bez względu na to, jak skomplikowany i rozległy jest defekt, przez który źle czujemy się w swoim ciele, współczesna medycyna estetyczna jest w stanie go rozwiązać. Technologie nowej generacji, najwyższej klasy sprzęt, a przede wszystkim precyzja i doświadczenie chirurga są w stanie zdziałać cuda. Nieestetyczny brzuch, problematyczny zarówno dla kobiet jak i mężczyzn można poddać operacji plastyki brzucha z ewentualnym odsysaniem tkanki tłuszczowej. To doskonałe rozwiązanie w przypadku obwisłej i nieestetycznej skóry powodowanej ciążą lub zrzuceniem dużej ilości kilogramów. Połączenie operacji z odsysaniem tłuszczu daje efekt pięknego, jędrnego i płaskiego brzucha. Zabieg liposukcji to także najlepsze wyjście w przypadku nieestetycznej skóry na udach, nad kolanami, tzw. “skrzydełek” (na ramionach), boczków, bioder, oraz pleców. Większość z tych miejsc jest o tyle kłopotliwa, że nie poddaje się procesom metabolicznym tzw. trudno pozbawić je tłuszczu, nawet poprzez dietę i ćwiczenia. – Korekcie możemy poddać opadające powieki, zbyt duże, zbyt małe lub pozbawione jędrności piersi, twarz z widocznymi oznakami starzenia, uszy… podsumowując wszystko to, co przeszkadza nam w życiu i sprawia że czujemy się źle sami z sobą. Walory estetyczne skóry warto poprawiać; robienie tego z umiarem i pod okiem najlepszego specjalisty może dać naprawdę niesamowite efekty – przekonuje specjalista z Gabinetu dr. Chęcińskiego.