Modern wardrobe in bedroomCzystość i porządek to aspekty, które powodują, że użytkowanie mieszkania jest o wiele bardziej przyjemne. Codzienna bieganina, natłok obowiązków i praca nie dają nam jednak możliwości, aby znaleźć czas na posprzątanie pomieszczeń. Z tej przyczyny już w fazie projektu domu czy mieszkania warto jest decydować się na materiały, które są łatwe do utrzymania w czystości. Istotne jest również, aby zatroszczyć się o meble, które pomieszczą jak najwięcej naszych rzeczy osobistych. Nie chcemy przecież, aby pozostawały na wierzchu i były widoczne dla gości.

Przestronna szafa nie tylko na ubrania

Pojemna, przestronna szafa to mebel, który powinien znajdować się w każdym domu. Dzięki niemu będziemy przechowywali mnóstwo przedmiotów w jednym miejscu i zachowamy porządek w pomieszczeniach. Szafa może znajdować się w sypialni lub w salonie. Dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie jej w przedpokoju, tak aby każdy domownik miał do niej dostęp. Szafa, charakteryzująca się dużymi rozmiarami powinna być bowiem przeznaczona do użytku dla wszystkich domowników. Znajdzie swoje zastosowanie jako idealne miejsce do przechowywania butów czy kurtek. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż pozostawianie obuwia na podłodze i wieszanie odzieży wierzchniej na wieszakach przy ścianie. W głębokiej szafie możemy również umieszczać przedmioty takie jak odkurzacz, deska do prasowania czy parasole. Aby zagwarantować sobie jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni, warto decydować się na oferowane przez Verlani szafy z drzwiami przesuwnymi.

Wysoka jakość ubrań przez bardzo długi czas

Szafa, która oferuje nam dużo miejsca do wykorzystania, ma pozytywny wpływ na stan naszych ubrań. Więcej miejsca pozwala na umieszczenie na wieszakach ubrań wykonanych z delikatnych materiałów. Dzięki temu unikniemy obowiązku każdorazowego używania żelazka. Koszule czy zwiewne sukienki wystarczy zatem wyprasować jedynie po praniu. Co więcej, jeśli tkaniny nie zostaną wciśnięte w małą przestrzeń i nie będą się o siebie ocierały, zachowają swój dobry stan przez bardzo długi czas.

Wszystko pod ręką

Duża szafa pozwoli nam przechowywać zarówno rzeczy zimowe, jak i letnie. Nie będziemy zatem zmuszeni wynosić połowy garderoby na strych czy do piwnicy. To samo dotyczy ubrań sportowych, takich jak kombinezon narciarski czy dres. Tym sposobem unikniemy nieświeżego zapachu ubrań powstałego w wyniku długotrwałego przechowywania odzieży w pomieszczeniach gospodarczych. Ponadto większa ilość ubrań w szafie usytuowanej przy zewnętrznej ścianie domu zapewni nam dodatkową izolację termiczną.

Właściwa organizacja przestrzeni i porządek

Duża liczba półek, głębokie szuflady i szeroki drążek na wieszaki umożliwiają utrzymanie porządku i właściwe rozmieszczenie ubrań. Dodatkowe przedmioty, takie jak kosze materiałowe, pudła czy organizery na apaszki, krawaty i torebki, sprawią, że zawsze w łatwy i szybki sposób skompletujemy swój strój. Dodatkowym sposobem na zwiększenie komfortu użytkowania szafy będzie montaż lustra na drzwiach oraz instalacja oświetlenia w jej wnętrzu. Dobrym rozwiązaniem jest również stosowanie specjalnych substancji zwalczających nieświeże zapachy czy występowanie moli.

Przestronna szafa umożliwia utrzymanie ładu i porządku. Jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla właścicieli domu czy mieszkania. Jeśli jednak mamy do dyspozycji większą przestrzeń i potrzebujemy dużo miejsca na przechowywanie odzieży i innych przedmiotów, możemy skorzystać z usługi firmy Verlani, która zajmie się zarówno projektem jak i montażem garderoby.