Ostatnie lata przyniosły w modzie okiennej sporą zmianę – powrót żakardowych firan. Dawniej były jedyną dostępną opcją, by później stać się prawie całkowicie passe. Od kilku ostatnich lat widać jednak, że powracają do naszych domów – również jako firany do kuchni. Jakie firany żakardowe wybrać by kuchnia wyglądała pięknie a firanki były funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu ?

Krótkie żakardowe firany do kuchni

Wybierając firankę do kuchni z żakardu zwrócić uwagę trzeba na dwa jej aspekty – domieszkę włókna jedwabiu (dzięki temu firanka nie będzie tak szybko żółknąć) oraz wysoką jakość materiału. Tanie firanki żakardowe w kuchni mogą się nie sprawdzić – będą przyjmować zapachy a na wskutek wilgoci mogą się rozciągać. Firany do kuchni zazwyczaj kupujemy krótkie – sięgające tuż nad parapet (lub nawet nieco wyżej – jeśli na parapecie zamierzamy np. hodować zioła). W przypadku firan żakardowych, można zdecydować się na zdobienia na dole firanki (imitujące gipiurę) bądź wzór, który delikatnie podkreśli charakter pomieszczenia. Wśród gotowych firan żakardowych przeznaczonych do kuchni spotkać można również różnorodne firany z kolorowymi zdobieniami (np. z żakardowym wzorem ziół, przyborów kuchennych czy warzyw). Podobają ci się coraz bardziej modne firanki kuchenne zazdrostki ? Przy firankach z żakardu również nie musisz z nich rezygnować. Żakardowe firany do kuchni pojawiają się również w zestawach z zazdrostkami (a nierzadko można też zarówno jako firankę i zazdrostkę wykorzystać ten sam wzór).

Żakardowe firany w kuchni  – upinanie

Aby żakardowe firany do kuchni były wygodne w użyciu, konieczne jest zmarszczenie ich za pomocą taśmy bądź na stałe przygotowanych zaszewek. Każdorazowe marszczenie ich i upinanie na żabkach będzie bardzo niewygodne. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę to, że musimy firanki w kuchni prać znacznie częściej niż firany w salonie czy sypialni. Dość wygodnym rozwiązaniem może być również zastosowanie przelotek – oczywiście, trzeba wtedy dopasować je do wzoru firanki. Przy marszczeniu firanki żakardowej kuchennej trzeba koniecznie pamiętać o tym, że dość mocno blokuje ona dostęp światła słonecznego, dlatego zbyt gęste marszczenie może zbytnio zaciemnić kuchnię.

Nowoczesne firany do kuchni, modne firanki kuchenne woalowe, lub żakardowe, firanki zazdrostki do okna kuchennego znajdziesz w sklepie internetowym https://firanex.net/firany-do-kuchni