Randka, lunch biznesowy, gala, a nawet ślub to okazje, kiedy chcemy wyglądać wyjątkowo. Możemy wtedy skorzystać z usług kosmetyczek i wizażystek, ale również dobrze przygotować się na nie samodzielnie. Co zrobić, żeby wyglądać najlepiej?

Klasa ponad wszystko

Kiedy wybieramy się gdzieś, gdzie raczej powinniśmy wyglądać elegancko, ważne jest aby nie przesadzać z odzieżowymi eksperymentami. Klasyczne zestawy zawsze będą nam sprzyjały, nie ważne czy będzie to randka czy też wyjście do opery. Spódnica i koszula, chinosy i oksfordki czy prosta sukienka tuż przed kolano, a do tego ulubione szpilki lub platformy nadają się na różne oficjalne okazje. Stonowane kolory oraz zasada „prosto i klasycznie” zawsze sprawdzą się również na rozmowę kwalifikacyjną czy na wyjście do opery. Pamiętajmy również, że seksownie wcale nie oznacza ze smakiem – lepiej wybrać bezpieczną elegancję, w której również możemy wyglądać pięknie.

Trwały i niewyzywający makijaż

Również makijaż powinien być dość neutralny, ale w zależności od okazji możemy dać ponieść się fantazji i nowym trendom. Nasz make up musi być dostosowany do sytuacji i być na tyle trwały, aby znieść rozmaite czynniki. Spróbujmy zatem dopasować go do pogody i warunków, jakie będą panowały w miejscu, w którym mamy się pojawić. Niezwykle ważne jest również, aby makijaż był typowo dzienny, jeśli okazja odbywa się w ciągu dnia, kiedy światło jest jasne, natomiast wieczorem możemy sobie pozwolić na nieco więcej ekstrawagancji. Nigdy jednak nie przesadzajmy z ilością kosmetyków, szczególnie tych koloryzujących.

Pamiętaj, aby mieć ze sobą najważniejsze kosmetyki

Sypki puder do zmatowienia skóry twarzy, pomadka, korektor – to niektóre z potrzebnych nam akcesoriów. Mając je przy sobie możemy szybko poprawić swój wygląd, na przykład w sytuacji, gdy makijaż wytrzymał już parę godzin. Jeśli jest ciepło lub spędzamy czas dość aktywnie z pewnością przyda nam się puder. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co powinnaś zawsze mieć w swojej podręcznej kosmetyczce, przejdź http://www.poradnik-kobiety.pl/absolutne-must-have-kosmetyczne-kazdej-kobiety/.

Próbuj nowych rzeczy

Kiedy masz wolny czas możesz eksperymentować ze swoim wyglądem – robić nowe fryzury, stosować inny rodzaj make upu, próbować nowych kosmetyków do pielęgnacji i sprawdzać, jakie kolory Ci pasują. Przejdź się do drogerii i wypróbuj nowe perfumy – być może odnajdziesz te, które staną się Twoim znakiem rozpoznawczym? Przebieraj się w różne stroje, stawaj przed lustrem i dobieraj dodatki – jest szansa, że w ten sposób znajdziesz idealny zestaw na specjalne okazje. Możesz również przeglądać Internet, poznawać opinie i doświadczenia innych dziewczyn, inspirować się i dowiadywać nowych rzeczy, na przykład czytając rozmaite porady wizażystki na tej stronie: http://tagomago.pl/artykuly.

Planuj z wyprzedzeniem

Specjalne okazje z reguły są zaplanowane dużo w przód, dlatego masz szansę, aby wszystko dokładnie przemyśleć i przeanalizować. Taka postawa pozwoli Ci zachować spokój i pewność siebie – po prostu będziesz idealnie przygotowana. Jeśli będziesz miała przy sobie wszystko, czego potrzebujesz, a na sobie zestaw idealny, wygodną i piękną fryzurę i doskonale zadbane paznokcie czy skórę na twarzy, nie będziesz musiała się niczym stresować.