Rozwój technologii nie omija także kosmetologii, która wykorzystuje coraz to nowsze urządzenia do tego, aby świadczyć jak najwyższej jakości usługi. Sprzęty Hi-Tech ulegają nieustannym ulepszeniom, dzięki czemu w ofercie wielu gabinetów kosmetycznych można zauważyć coraz szersze spektrum wykonywanych zabiegów. Jedną z najnowszych technologii w tej dziedzinie medycyny jest oczyszczanie wodorowe. Wysoka skuteczność tej terapii jest niezwykle imponująca! Na czym ona polega?

(Urządzenia kosmetyczne Hi Tech – https://cosmed24.pl/urzadzenia-kosmetyczne-hi-tech/)

Na czym polega zabieg oczyszczania wodorowego?

Zabieg oczyszczania wodorowego wykonuje się przy wykorzystaniu urządzeń Hi-Tech. Polega on na wprowadzaniu mikroskopijnych cząsteczek wodoru wgłąb skóry. Aktywność cząsteczek powoduje, że komórki skóry są bardzo dokładnie oczyszczane. Ponadto neutralizowane są wolne rodniki, które odpowiadają między innymi za procesy starzenia się  cery i występowanie zmarszczek.

Oczyszczanie wodorowe możliwe jest dzięki wykorzystaniu techniki strugi wody, która pod zwiększonym ciśnieniem pozwala cząsteczkom dotrzeć w głębokie warstwy skóry. Wszystkiemu dodatkowo towarzyszy proces elektroporacji, czyli impulsów, które tworzą na skórze mikroskopijne kanaliki będące drogą dla cząsteczek wodoru.

Zaawansowane urządzenia Hi-Tech, które są przeznaczone do wykonywania tego typu zabiegów, oferują szereg funkcji pozwalających etapowo przeprowadzić zabieg. Na pełną i kompleksową terapię składa się:

  • oczyszczanie wodne
  • peeling wodorowy
  • zastosowanie ultradźwięków
  • aplikacja substancji aktywnych
  • zastosowanie fal radiowych
  • zastosowanie głowicy ciepło/zimno

Bardzo często zabieg poprzedzony jest jeszcze mikrodermabrazją diamentową, która oczyszcza pory i skórę.

Ile trwa i ile kosztuje zabieg oczyszczania wodorowego?

Oczyszczanie wodorowe jest zabiegiem o bardzo wysokiej skuteczności, dlatego też jego popularność bardzo szybko rośnie. Efekty są widoczne niemal natychmiast, a terapia jest bezinwazyjna i bezbolesna, co tylko sprawia, że jest ona jeszcze bardziej atrakcyjna. Koszt wykonania zabiegu zależny jest od indywidualnych ustaleń ze specjalistą, który będzie go przeprowadzać. Niemniej średnia cena za usługę wynosi około trzystu złotych.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do przeprowadzenia oczyszczania wodorowego?

Zabieg oczyszczania wodorowego przy użyciu nowoczesnej technologii Hi-Tech kierowany jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn, którzy chcą zadbać o swoją skórę.Wiek pacjenta kwalifikowanego do zabiegu nie ma tutaj znaczenia.. Oczyszczanie wodorowe jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, których skóra jest szczególnie narażona na działanie zanieczyszczeń. Zabieg ten sprawdzi się bardzo dobrze w przypadku skóry:

  • suchej, tłustej, normalnej i mieszanej
  • wymagającej odrębnego oczyszczenia
  • zmęczonej, pozbawionej blasku i szarej
  • odwodnionej

Jak już zostało wspomniane, zabieg wodorowego oczyszczania skóry jest bezbolesny i bezinwazyjny. Należy jednak nadmienić, że nie można go wykonywać w przypadku nowotworów skóry, alergii, cukrzycy, epilepsji i infekcji. Ponadto nie powinno się go przeprowadzać w przypadku nadwrażliwości na działanie prądu oraz u osób, które mają w ciele urządzenia elektroniczne. Zabiegu nie można również przeprowadzać u kobiet ciężarnych gdyż może dojść do nieodwracalnych zmian w płodzie.