Klocki konstrukcyjne to jedna z tych zabawek, które niezwykle korzystnie wpływają na ogólny rozwój dziecka. Rozwijają szereg zdolności i umiejętności, w tym przede wszystkim manualne, motoryczne oraz umysłowe. Dodatkowo, wybierając zestawy o tematyce historycznej, dziecko zdobywa nową wiedzę o świecie. Jedną z serii klocków konstrukcyjnych odnoszących się do historii są zestawy Mała Armia WW2, w tym m.in. fascynujące modele myśliwców z okresu II wojny światowej.

Klocki z serii Mała Armia WW2

Jako efekt olbrzymiej popularności serii klocków Mała Armia, marka COBI zdecydowała się na jej rozwój i wypuszczenie na rynek zestawów nawiązujących do II wojny światowej. Znalazły się w niej jednak nie tylko czołgi, ale również niesamowite myśliwce produkcji amerykańskiej, brytyjskiej, niemieckiej czy japońskiej. Wśród nich znalazły się takie popularne modele jak Curtiss P-40 Warhawk, Supermarine Spitfire Mk VB, Messerschmitt Bf 109 E czy Mitsubishi A6M2 Zero. Wszystkie zestawy posiadają więc głęboki kontekst historyczny, a przy tym stanowią nie lada wyzwanie dla małych konstruktorów, gdyż składają się z dużej ilości klocków. – mówi ekspert sklepu z zabawkami COBI.pl.

Amerykański myśliwiec Curtiss P-40 Warhawk

Curtiss P-40 Warhawk to amerykański myśliwiec z okresu II wojny światowej. Model posiada oryginalne malowanie z tego okresu – pokaźny wlot powietrza zdobi charakterystyczna paszcza rekina. Zestaw składa się z 265 kloców. Model po złożeniu osiąga długość 27,5 cm, rozpiętość skrzydeł 33,5 cm, wysokość 12,5 cm.

Brytyjski myśliwiec Supermarine Spitfire Mk VB

Supermarine Spitfire Mk VB to brytyjski myśliwiec, który dzięki licznym ulepszeniom w trakcie II wojny światowej stał się jednym z najskuteczniejszych myśliwców tego okresu. Powstał na bazie konstrukcji słynnych wodnosamolotów z lat 30. XX wieku. Posiadał 4 karabiny maszynowe Browning Mk. II  kal. 7,7 mm  i 2 działka Hispano kal. 20 mm. Model składa się z 290 elementów i po złożeniu osiąga długość 28 cm. Rozpiętość jego skrzydeł wynosić 33,5 cm, a wysokość 12,5 cm.

Niemiecki myśliwiec Messerschmitt Bf 109 E

Messerschmitt Bf 109 E to główny niemiecki myśliwiec Luftwaffe z okresu II wojny światowej. To dolnopłat konstrukcji metalowej, który uczestniczył we wszystkich kampaniach prowadzonych przez III Rzeszę. Samolot ten posiadał chowane podwozie i kółko ogonowe oraz zakrytą kabinę pilota. W zestawie znajduje się 250 klocków, a model po złożeniu osiąga długość 12,5 cm. Ponadto rozpiętość jego skrzydeł wynosi 32 cm, a długość 27 cm.

Japoński myśliwiec Mitsubishi A6M2 Zero

Mitsubishi A6M2 Zero to japoński myśliwiec Cesarskiej Japońskiej Marynarki Wojennej z okresu II wojny światowej. Przez wojska amerykańskie był on nazywany „Zero”, co było nawiązaniem do roku, w którym został wyprodukowany. Samolot ten był wyposażony w silnik marki Mitsubishi oraz samouszczelniające zbiorniki paliwa. Zestaw składa się z 250 klocków i po złożeniu osiąga długość 28 cm, rozpiętość skrzydeł 33,5 cm i wysokość 13 cm.