O pozytywnym działaniu wytrawnego wina czerwonego na nasze samopoczucie i zdrowie słyszał już chyba każdy. Dlaczego tak się dzieje? Jaka jest przyczyna? Czy naprawdę wytrawne czerwone wino usprawnia pewne procesy toczące się w naszym ciele i zapobiega wielu chorobom? Przekonajmy się sami…

Czerwone wino wytrawne to nieodłączny element każdego szykownego wyjścia, eleganckiej kolacji czy wystawnego obiadu. Żaden stół nie wygląda tak wykwintnie, jak ten udekorowany pięknymi kieliszkami napełnionymi krwistoczerwonym winem. Jak nic innego podkreśla ono walory smakowe podanych w jego towarzystwie dań, zaostrza apetyt, a jako bodziec do produkcji śliny pobudza trawienie. Poza tym zapewnia lepszy humor i niezwykle relaksuje. Już samo to brzmi jak ideał. A co z zaletami, których nie da się poznać gołym okiem?Lekarze i naukowcy wzięli pod lupę czerwone wino i jego wpływ na organizm ludzki. Powstało na ten temat już wiele badań, między innymi to że… 

Jak pewnie niewielu z nas wie czerwone wina wytrawne są niezwykle bogate w potas, wapń, magnez, polifenole i antyutleniacze, które jak już wiadomo neutralizują wolne rodniki, które są niezwykle szkodliwe dla organizmu. Są one bowiem odpowiedzialne za rozwój nowotworów, które są bardzo niebezpieczne. Ponadto usprawnia trawienie i chroni żołądek, pomagając tym samym przy wszelkich dolegliwościach układu pokarmowego. Czerwone wino wytrawne dotlenia, wzmacnia odporność, oczyszcza organizm, zapobiega infekcjom, nadciśnieniu tętniczemu i tworzeniu się kamieni w woreczku żółciowym. Ma również dobroczynny wpływ na serce, układ krążenia, naczynia krwionośne oraz metabolizm. To wszystko razem skutkuje znacząco poprawą funkcjonowania narządów wewnętrznych. Oczywiście wino pite w nadmiarze może przynieść odwrotne skutki,a także mocno uzależnić. Jeżeli jednak nie przekroczy się jednego, dwóch kieliszków dziennie wszystko powinno zostać w normie.

Warto dodać, że dobre wino to takie, które nam smakuje. Jeżeli wytrawne wino jest dla nas zbyt cierpkie, warto spróbować sięgnąć po półwytrawne lub półsłodkie i w 100 % delektować się jego smakiem i aromatem. 

Wiele rodzajów win czerwonych wytrawnych znaleźć można w internetowym sklepie z winami Zielone Butelki. Oferuje on szeroki asortyment napojów alkoholowych pochodzących między innymi z Australii, Austrii, Bułgarii, Chile, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Nowej Zelandii, Polski Portugalii, Republiki Południowej Afryki, Sycylii i Włoch.