Człowiek “może przeżyć” bez jedzenia, ale bez dostarczania organizmowi wody już jest to niemożliwe. To wyjątkowo ważne zdanie może być dla nas kluczowe, jeśli chodzi o organizowanie sobie naszego sposobu żywienia na co dzień. Dlaczego? Warto bowiem wziąć sobie do serca słowa, które mówią o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Dzięki temu będziemy żyć zdrowiej, dłużej i szczęśliwiej.

Woda życia

Woda to oznaka życia, woda to symbol, woda to wskazówka, że coś może istnieć. To właśnie wody staramy się szukać na planetach, które penetrujemy. To jej ślady stają się naszymi śladami. Nic dziwnego. Sami w ponad siedemdziesięciu procentach składamy się właśnie z niej. I nie powinniśmy tej granicy ruszać. Niestety, bardzo często ignorujemy te zalecenia, a w okresie letnim jesteśmy szczególnie narażeni na utratę wody z organizmu. Jej brak może powodować szereg schorzeń, o których istnienie nawet byśmy się nie podejrzewali. Zależność między nami jest nieunikniona i nie ma siły, by to zmienić.

Jak pić wodę?

Wodę należy pić regularnie, a w trakcie upałów uzupełniać ją co chwilę. Oczywiście każdy napój zawiera wodę, więc idąc na wycieczkę czy wypoczywając nad morzem nie musimy od razu sięgać po butelki wody źródlanej. Możemy skupić się na napoju, który ma jej dość dużo, ale który przysporzy nam przyjemności. Kupne napoje typu cola są niezwykle niezdrowe i, głównie poprzez zawartość cukru, wypłukują nas z niezbędnych składników odżywczych. Takie rozwiązanie jest niezbyt korzystne dla naszego układu, mimo że pijemy coś na bazie wody.

Co pić zatem?

Obok wody najlepszym pomysłem jest wypicie samodzielnie przygotowanej ice tea drink. Jak to zrobić? Wystarczy odwiedzić stronę Herbapol.com.pl, by przekonać się jak wiele mamy możliwości. Przygotowanie herbaty jest dość proste i ogranicza się niemalże tylko do czekania aż będzie schłodzona. Pamiętajmy, że nie każda z herbat nadaje się do tworzenia z niej napoju pitego na zimno, a więc szukajmy optymalnego rozwiązania.

Picie jest niezwykle ważne, zwłaszcza w trakcie wakacji. Brak wody może się skończyć dla nas tragicznie, dlatego lepiej mieć pod ręką zawsze butelkę wody lub coś ekstra – mrożoną herbatę – by zaspokoić swoje pragnienie i nawodnić organizm.