To dość często wybierana dekoracja. Z powodzeniem sprawdza się nad blatem w kuchni zamiast standardowych płytek.

W Internecie krąży wiele mitów na temat paneli szklanych. Co prawda jest to nowość w zakresie urządzania wnętrz w kuchni, ale spotyka się z coraz większym uznaniem. Niekiedy przyzwyczajeni do standardowych płytek obawiamy się zmian. Nie jesteśmy przekonani, czy takie szkło będzie równie trwałe i naprawdę posłuży na lata. Być może obalenie powszechnych, nieuzasadnionych przekonań sprawi, że podczas następnego remontu zdecydujesz się na zmianę aranżacji w Twojej kuchni.

MIT: Panele szklane są delikatne i kruche

Tak mówi się o szkle, więc takie przekonanie przeniosło się również na panele szklane. Wydaje nam się, że nie jest to tworzywo, które może nadawać się, jako element wystroju, że łatwo je stłuc, a z pewnością nie może zastąpić tradycyjnych kafelek w kuchni. Otóż nie. Szkło z powodzeniem zastępuje tradycyjne materiały wykończeniowe w nowoczesnych kuchniach, łazienkach, a nawet innych pomieszczeniach. Panele szklane są wytrzymałe. Szkło jest hartowane, przez co odporne na uderzenia. Ich zbicie jest właściwie niemożliwe, a nawet, jeśli do tego dojdzie, szkło nie rozpryskuje się. Nie ma obawy, że zrobi komuś krzywdę.

MIT: Masz do wyboru tylko niewielki wachlarz barw

Obecne możliwości sprawiają, że możesz mieć panele właściwie w dowolnym kolorze o dowolnej barwie. Takie panele produkuje się pod konkretne zamówienie. Dlatego możliwy jest również wybór koloru. Chodzi o to, aby wszystko idealnie ze sobą współgrało. Możesz wybrać, zatem taką barwę i odcień, który wręcz idealnie będzie pasował do wystroju u współgrał z meblami i pozostałymi dodatkami. Co więcej, istnieje możliwość nadrukowania niemal dowolnego wzoru. Możesz wybrać je z gotowych projektów firmy, ale również zaproponować własny projekt, który zostanie naniesiony na przygotowywane dla Ciebie panele.

MIT: Panele szklane można przyklejać tylko na klej do luster

Początkowo faktycznie takie dekoracje wymagały zastosowania specjalnego kleju do luster. Obecnie jednak panele szklane można montować na klej do płytek ceramicznych. To spore ułatwienie. Należy jednak pamiętać, aby stosować się ściśle do instrukcji użycia produktu przez danego producenta. Unikniesz przez to niewłaściwego zastosowania spoiwa, a nawet uszkodzenia dekoracji tuż po ich zamontowaniu. Takie panele można również zamontować przy użyciu silikonu, który nakłada się punktowo na panele, które następnie dociska się do ściany.

MIT: Panele szklane są trudne w zamontowaniu

Wręcz przeciwnie. Jest to znacznie prostsze niż kładzenie tradycyjnych płytek, które trzeba specjalnie docinać. To z kolei wiąże się z dodatkową pracą. Tymczasem panele przygotowywane są ściśle na wymiar. Nie można ich samodzielnie przycinać, aby ich nie uszkodzić. Szklane panele charakteryzują się dużą powierzchnią. Cechuje je minimum cięć i łączeń. Montaż nie trwa, zatem długo i co najważniejsze – jest czysty, ponieważ można je zamocować za pomocą silikonu. A co ze szparą pomiędzy panelami a blatem? Bez problemu wypełnisz je silikonem bezbarwnym albo w kolorze szkła. Panele nie wymagają odczekania, aż spoiwo wyschnie. Niemal od razu można z nich korzystać.

Więcej informacji na temat paneli szklanych znajdziesz na stronie: http://beluglass.pl/szklo-do-kuchni-panele-szklane/ – Firma Beluglass  zajmuje się w produkcją i montażem szklanych elementów do firm i mieszkań.