Modna i stylowa muszka dla chłopca może okazać się wspaniałym dodatkiem nie tylko na ważne uroczystości, ale również na co dzień. W dzisiejszych czasach muszki chłopięce po bardzo długiej przerwie ponownie powracają do mody i coraz częściej można je spotkać na półkach sklepowych. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które modele są warte uwagi.

Oryginalna muszka dla dziecka

Jeszcze kilka lat temu muszka kojarzyła się wyłącznie z wytwornym frakiem albo eleganckim smokingiem. W dzisiejszych czasach sytuacja wygląda zupełnie inaczej i muszki można wykorzystać przy wielu innych kreacjach. Największą zaletą muszek dla chłopców jest oczywiście to, że są bardzo wygodne zwłaszcza jak weźmie się pod uwagę konkurencyjne krawaty. Oryginalną muszkę bez żadnego większego problemu możemy założyć na przykład do jeansowej koszulki, dzięki czemu stylizacja naszego malucha nabierze wyrazistości.

Na jakie okazje sprawdzi się muszka

Muszka dla chłopca doskonale sprawdzi się nie tylko na Chrzest i Komunię Świętą. Można ją założyć także na urodziny Babki, Wigilię albo na rozpoczęcie roku szkolnego. Warto wspomnieć również i o tym, że współcześni projektanci oferują nie tylko eleganckie muszki, ale również nowoczesne modele z nadrukami, które doskonale sprawdzą się na co dzień.

Jak idealnie dobrać muszkę?

W pierwszej kolejności warto skupić się na tym, aby idealnie zmierzyć obwód szyi naszego potomka. Pamiętać należy również i o tym, że muszka nie może być większa niż szerokość kącików oczu. W żadnym wypadku nie można wybierać muszek, które są większe od kołnierzyka. Godne uwagi są modele wykonane z jedwabiu, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Muszki dla chłopców dostępne są w wielu różnych kształtach. W dzisiejszych czasach najpopularniejsze są muszki w kształcie motyla i nietoperza. Na specjalne okazje doskonale sprawdzą się także muszki w kształcie diamentu, które są w stanie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych kreacji. Najbezpieczniejszym wyborem są muszki w stonowanym kolorze.