Kiedy mowa o upiększaniu zębów, większość osób myśli o ich wybielaniu. Jednak zanim podejmie się decyzję o tym dość inwazyjnym zabiegu, warto poddać się innym metodom przywracania zębom pięknego wyglądu, jakie zaoferować może dobry gabinet stomatologiczny.

Usuwanie osadów

Na zębach w naturalny sposób gromadzą się osady oraz kamień nazębny, który jest niczym innym, jak tylko zwapniałą płytką nazębną. Oczywiście codzienne szczotkowanie zębów w znacznym stopniu usuwa te osady, jednak nie zawsze jest to perfekcyjne oczyszczenie. W dodatku niektóre osoby mają większą tendencję do osadzania się na przykład kamienia nazębnego. Dotyczy to także osób pijących duże ilości kawy oraz palaczy papierosów. Ich zęby z czasem nie tylko ciemnieją, ale też tracą połysk, gdyż ich szkliwo staje się porowate, a powierzchnia – nierówna, czego oczywiście nie widać gołym okiem. Jednak gdy wykona się profesjonalne czyszczenie i polerowanie zębów w ramach skalingu czy piaskowania, od razu można będzie poczuć różnicę oraz zauważyć ją.

Jak działają te zabiegi?

Wykonywane przy użyciu specjalnych technologii, gwarantujące komfort, a także skuteczność, metody te pozwalają na usunięcie powierzchniowych osadów ze szkliwa bez jednoczesnej ingerencji w jego strukturę. Nie należy więc obawiać się nadwrażliwości zębów, jak to czasem ma miejsce w przypadku wybielania. Dobra wiadomość jest zaś taka, że tego rodzaju polerowanie często wystarcza i wybielanie nie jest już potrzebne, gdyż zabiegi te usuwają nie tylko osady, ale też przebarwienia. W efekcie zęby stają się bielsze, a ich estetyka wzrasta także dzięki wypolerowaniu ich powierzchni – stają się gładkie, co można poczuć, a także pięknie lśnią. Jest to więc prosty sposób na olśniewający uśmiech, a w dodatku bezpieczny, a nawet polecany z punktu widzenia zdrowia zębów. Osady i kamień nazębny szkodzą ich zdrowiu, sprzyjając na przykład odsłanianiu się szyjek zębowych. Warto więc odwiedzić dobry gabinet, w którym zabiegi takie oferuje doświadczony stomatolog Gliwice mają takie miejsce, można więc odzyskać piękny uśmiech.

Stomatolog Gliwice- medical-dent.pl