Wyjeżdżasz na weekend lub wakacje za granicę z całą rodziną? By zapewnić odpowiednią ochronę dzieciom, zwróć szczególną uwagę na wybór ubezpieczenia. Jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, pomożemy Ci. Przygotowaliśmy krótki poradnik zakupu polisy turystycznej z myślą o podróży z dziećmi. Wykorzystaj go, by Twoje pociechy zyskały najlepszą ochronę w każdej sytuacji.

Czy ubezpieczenie na wyjazd dla dzieci jest drogie?

W przypadku, gdy jedziesz na wakacje czy zagraniczną wycieczkę z całą rodziną, możesz skorzystać z kompleksowej ochrony obejmującej wszystkich członków. To niewątpliwie wygodniejsze od wykupywania polisy dla każdego z osobna. W ten sposób łatwiej będzie Ci także ocenić, czy wybierasz ofertę w korzystnej cenie.

Jak znaleźć ubezpieczenie kompleksowe, ale jednocześnie tanie? Skorzystaj z internetowego kalkulatora polis na wyjazd. Uwzględnij w formularzu wiek uczestników wyprawy i zaznacz, jeśli któryś jest przewlekle chory. Wybierz termin wyjazdu oraz miejsce docelowe. Jeśli planujecie wypoczywać aktywnie, np. zwiedzając lub uprawiając sporty, tę informację również odnotuj w formularzu. Następnie poczekaj, aż kalkulator przetworzy dane – to potrwa zaledwie chwilę. Otrzymasz listę ubezpieczeń oferowanych przez różne towarzystwa. Szybko i wygodnie porównasz ich zakresy oraz ceny.

Obejrzyj listę ubezpieczeń dopasowanych do Twojej podróży, korzystając z tego kalkulatora: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-na-wyjazd-za-granice/.


Co powinna obejmować polisa wakacyjna dla dzieci?

Najważniejszym składnikiem ubezpieczenia na wakacje – czy to dla dzieci, czy dla dorosłych – jest ochrona kosztów leczenia. Poza granicami kraju ojczystego stanowi jedyne zabezpieczenie na wypadek choroby czy uszkodzenia ciała. Ten, kto nie wykupi polisy turystycznej, za korzystanie z usług medycznych musi zapłacić sam – za granicą są to wysokie koszty. Z nieprzyjemną niespodzianką spotka się także osoba, która wykupiła ubezpieczenie z niską kwotą przypisaną kosztom leczenia. Jeśli uraz będzie wymagał dłuższej hospitalizacji, tania polisa nie pokryje kosztów leczenia w pełni. Wówczas za różnicę będziesz musiał zapłacić sam. Upewnij się więc, że ten składnik opiewa na co najmniej 30 tysięcy euro.

Polisy dla dzieci oraz sportowców mają pewną ważną cechę wspólną – obie powinny zawierać OC. Ochrona odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym znajduje zastosowanie w sytuacjach, gdy ubezpieczony nieumyślnie spowodowuje komuś krzywdę lub uszkodzi czyjeś mienie. Może się zdarzyć na przykład, że Twój podopieczny podczas zabawy wybije komuś piłką szybę lub zarysuje samochód. Abyś nie musiał płacić odszkodowania, wykup ubezpieczenie podróżne z OC.

Wartościowe dodatki do ubezpieczenia na wakacje

Rozszerzeniem opieki zdrowotnej za granicą jest polisa NNW. Sprawdza się przede wszystkim w dwóch sytuacjach: uszkodzenia ciała w wysokim stopniu bądź poważnego rozstroju zdrowia. Jeżeli Twój maluch będzie wymagał długotrwałego leczenia po powrocie do kraju, odszkodowanie niezbędne na rehabilitację czy zakup sprzętu medycznego otrzyma właśnie w ramach NNW.

Współcześnie dzieci są bardzo przywiązane do elektronicznych gadżetów. Jeśli Twoja pociecha odmawia wyjazdu na wakacje bez ukochanego laptopa, tabletu, telefonu czy drona, Ty zaś martwisz się, że drogi gadżet zostanie uszkodzony lub skradziony, możesz ubezpieczyć go w ramach ochrony sprzętu elektronicznego. To składnik odrębny od ochrony bagażu, warto jednak wykupić oba, jeśli zabierasz na rodzinne wakacje wartościowe przedmioty.