Piękno czekolady polega nie tylko na jej smaku, ale i zapachu. Jest to najbardziej uniwersalny dodatek do słodkości, gdyż może przyjmować szereg różnych konsystencji. Nieco inaczej jest z kawą, ale jej aromat także może powalić z nóg. A gdyby tak poeksperymentować z koktajlami?

Intensywny smak czekolady

            Na początek mały przepis na wielką przyjemność. Koktajl czekoladowy to jeden z tych napojów, który świetnie sprawdzi się każdą porą roku. Wystarcz poeksperymentować z dodatkami. Jedną z propozycji będzie rozpuszczona w gorącym mleku czekolada z dodatkiem bananów. To połączenie, które zapamiętasz na długo. Z kolei w gorące, upalne dni warto dodać sobie trochę orzeźwienia za pomocą połączenia mięty z czekoladą. Gdy ta puści soki, koktajl orzeźwi Cię i doda energii.

Kawa w niepowtarzalnym entourage’u

Co w takim razie z koktajlem kawowym? Wszystko zależy od tego jaki napój lubisz. Miłośników małej czarnej zadowolą niezwykłe przyprawy, w tym kardamon, cynamon i odrobina anyżu. Takie połączenie to przepis na udany koktajl kawowy w zimowej scenerii. Ciekawym pomysłem jest dodanie do kawy pierników. Warto jednak sięgnąć i po inne inspiracje na stronie wkuchnizwedlem.wedel.pl lub innego serwisu kulinarnego.

Połączenie nie z tej ziemi

            Co jednak, gdy postanowimy połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli kawę z czekoladą? Wyjdzie nam koktajl, którego nie da się zapomnieć. Wiele przepisów na tego rodzaju mariaż znajdziecie na stronach kulinarnych, między innymi na wkuchnizwedlem.wedel.pl. Jednym ze sposobów jest przygotowanie orzeźwiającej frappe z dodatkiem czekolady deserowej. Kawa mleko i czekolada stanowią tutaj uzupełniające się połączenie.

            Odkryj jak wiele możliwości daje mieszanie kawy, czekolady czy samego kakao z różnego rodzaju dodatkami. Wykorzystuje te aromatyczne i pobudzające produkty tak latem, jak i zimą, by życiu nowego smaku. Dzięki temu będziesz mógł każdy dzień zacząć od prawdziwej porcji energii. Smacznego!