Praca przy biurku nierozerwalnie wiąże się ze spędzaniem przynajmniej kilku godzin dziennie w pozycji siedzącej. Aby zapewnić sobie komfort i wygodę, warto wybrać odpowiedni fotel obrotowy. Ergonomiczne krzesło pozwala na zachowanie prawidłowego ułożenia ciała, a tym samym niweluje ryzyko bólu pleców, problemów z koncentracją czy rozwoju zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa. Przy wyborze fotela do biurka warto pamiętać o kilku ważnych aspektach.

Dobry fotel biurowy powinien posiadać rozbudowaną możliwość regulacji. Standardem jest możliwość kontrolowania wysokości w pionie, dzięki której krzesło jest lepiej dopasowywane do blatu. Oparcie powinno natomiast umożliwiać regulowanie zarówno wysokości, jak i kąta odchylenia. Fotel musi być również stabilny. Pozwala na to odpowiednia podstawa z kółkami jezdnymi. Nie bez znaczenia pozostaje także oparcie, które powinno wspierać odcinek lędźwiowy kręgosłupa i łopatki. Najlepiej wybrać model z wyprofilowanym kształtem, który odpowiada wzrostowi użytkownika. Część wypukła powinna pasować do wysokości odcinka lędźwiowego. 

Siedzisko i podłokietniki w fotelach do biurek.

Ważnym elementem krzesła biurowego jest siedzisko. Musi posiadać płaską powierzchnię oraz zaokrąglone krawędzie przednie. Nie bez znaczenia pozostaje także głębokość siedziska, która powinna mierzyć około 40 cm. Pod uwagę warto wziąć także podłokietniki, najlepiej z funkcją regulacji odległości. Ich obecność jest niezastąpiona zwłaszcza podczas pracy, która wymaga pisania na klawiaturze. Podłokietniki zapewniają przedramionom solidne podparcie, zmniejszając tym samym nadmierne obciążenie nadgarstków. 

Rodzaj materiału.

Wybierając fotel do biurka ze sklepu Edinos, warto zwrócić uwagę na materiał. Wśród dostępnych modeli znaleźć można m.in. różne tkaniny, a także skórę naturalną czy tzw. eko-skórę. Dla użytkownika najmniej przyjazne są materiały skóropodobne, które szybko się nagrzewają i przyklejają do ciała. Największy komfort siedzenia zapewnia prawdziwa skóra, które jednocześnie nadaje fotelowi efektowny wygląd. Dużym powodzeniem cieszą się również modele wyścielane miękkimi materiałami. W ostatnim czasie furorę robią np. fotele z oparciem wykonanym z sitaki. Zapewnia ona doskonałą wentylację, co pozostaje nie bez znaczenia w gorętsze dni.