Łóżeczko turystyczne to idealne rozwiązanie dla mamy i taty, którzy lubią podróżować, a jednocześnie chcą zadbać o komfort ukochanego maluszka i zapewnić mu spokojny sen. Dzięki temu można połączyć aktywność rodziców i szczęście dziecka.

Łóżeczko turystyczne to idealne rozwiązanie dla mamy i taty, którzy lubią podróżować, a jednocześnie chcą zadbać o komfort ukochanego maluszka i zapewnić mu spokojny sen. Dzięki temu można połączyć aktywność rodziców i szczęście dziecka.

Łóżeczko turystyczne gwarancją dobrego snu maluszka

Łóżeczko turystyczne to specjalny rodzaj miejsca do spania, które ma zapewnić niemowlęciu i małemu dziecku spokojny i bezpieczny sen podczas pobytu w różnych, obcych dla niego miejscach.

Każdy rodzic wie, że dla maluszka odpoczynek jest najważniejszy, gdyż nie tylko pozwala wyciszyć się po dniu pełnym wrażeń, ale również wpływa na prawidłowy rozwój. Tymczasem każda zmiana otoczenia dostarcza różnych bodźców, które znacząco wpływają na usypianie i jakość snu. Niektórzy rodzice rezygnują z jakichkolwiek podróży w obawie przed pogorszeniem jakości snu dziecka. Martwią się także, że przerwa w codziennej rutynie i zmiana miejsca mogą wybić dziecko z wypracowanego rytmu dnia, w który wpisane są stałe drzemki i ustalona godzina wieczornego zasypiania.

Tymczasem wystarczy zapewnić maleństwu komfortowe warunki snu, czyli wybrać odpowiednie łóżeczko turystyczne. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego jakość. Ważne są tu dobre materiały z wygodnym materacem, lekkość, stabilność, łatwość składania oraz wielozadaniowość. Dobre łóżeczko turystyczne jest bezpieczne dla dziecka, zapewnia mu spokojny sen, a po złożeniu zajmuje mało miejsca w bagażniku.

Łóżeczko turystyczne doskonałe w podróży

Najważniejszą rolą łóżeczka jest oczywiście zapewnienie dobrego, spokojnego snu maluszkowi, niezależnie od miejsca, w którym zatrzymają się rodzice. Dobrej jakości łóżeczko turystyczne jest:

– kompaktowe – składa się do niewielkich rozmiarów tak, by zmieściło się w bagażniku auta lub jako bagaż w środkach transportu,

– solidne – najlepiej jeśli ma stalową konstrukcję, by po jego rozłożeniu było stabilne, a dziecko bezpiecznie mogło zarówno spać, jak i bawić się w nim zabawkami,

  • wygodne – konieczny jest dobrej jakości materac, który zagwarantuje maluszkowi zdrowy sen,
  • wielofunkcyjne – powinno mieć przezroczyste ścianki, by mogło jednocześnie występować w roli kojca,

– praktyczne – wykonane z bezpiecznych materiałów, łatwych w utrzymaniu czystości i hipoalergicznych.

Funkcjonalność łóżeczka turystycznego

Jedną z cech tego typu łóżeczka jest jego funkcjonalność. Sprawdzi się ono zarówno w przypadku niemowląt, jak i dzieci do około 15 kg. Łóżeczko turystyczne jest więc zakupem na lata, a dzięki solidnemu wykonaniu na pewno przyda się podczas wielu podróży.

Jest wielofunkcyjne. Spełnia rolę łóżeczka i kojca jednocześnie. Dzięki przezroczystym brzegom dziecko może bezpiecznie bawić się w środku, pod okiem rodziców.

W zestawie z łóżeczkiem znajdują się często również dodatkowe akcesoria. Należą do nich: torba podróżna; odpinane boczne wejście; pałąk z zabawkami, który stymuluje rozwój niemowlęcia; wygodny przewijak ułatwiający zmienianie pieluszek; dodatkowa kieszeń na zabawki oraz moskitiera, która ochroni maleństwo.

Łóżeczko turystyczne to wygoda i bezpieczeństwo

Dobre łóżeczko turystyczne sprawdzi się wszędzie: w odwiedzinach u babci, podczas dłuższego pobytu u znajomych, a nawet na wspólnych wczasach. Z kochającymi rodzicami i takim łóżeczkiem każde niemowlę będzie szczęśliwe i zaśnie błogim snem.