Jeszcze do niedawna włosy doczepiane nie kojarzyły nam się z bezpiecznymi metodami. Wszystko przez te, że wykorzystane były do tych zabiegów szkodliwe substancja takie jak różnego rodzaju kleje, a także ciepło. Naturalne włosy były obciążone, po ściągnięciu doczepianych pukli często był bardzo zniszczone i przerzedzone. Dzięki postępowi we fryzjerstwie teraz możemy cieszyć się doczepianymi włosami bez żadnego uszczerbku na naszych naturalnych. Jaki metodami jest to możliwe, dowiesz się z poniższego tekstu.

Naturalne włosy doczepiane kontra sztuczne

Decydując się na przedłużanie włosów w bezpieczny sposób, pierwszą ważną kwestią jest wybór doczepianych pasm. Zaletami syntetycznych jest stosunkowo niska cena oraz brak obowiązku skomplikowanej i czasochłonnej pielęgnacji. Należy pamiętać, że mimo wszystko są one mało odporne na stylizacje, więc będziesz zmuszona do jednej fryzury cały czas. Inaczej sprawa wygląda, gdy wybierzemy naturalne włosy doczepiane. W tym wypadku można pozwolić sobie na szeroką gamę eksperymentów z fryzurą. Wyglądają niezwykle naturalnie. Niestety ta metoda jest dość droga i wzbudza pewne kontrowersje — uważana jest za nieetyczną.

Metoda keratynowa

To metoda, w której włosy doczepiane łączone są z naturalnymi za pomocą keratyny — naturalnego składnika włosów. Mimo użycia ciepła jest to w pełni bezpieczna metoda, ponieważ temperatura używana podczas zabiegu jest niska i nie wpływa na pogorszenie kondycję włosa. Tego typu zabiegi należą do najstarszych oraz do najtrwalszych.

Metoda hot pot

Metoda hot pot podobna jest do opisanej wcześniej metody keratynowej. Zasadniczą różnicą jest jednak niższa temperatura kreatyny (rozgrzewana jest ona w hot pocie do 60-70 stopni). Nie jest nakładana bezpośrednio na włosy, a na doklejane pasma, przez co dobrze sprawdza się przy pracy z włosami dziewiczymi, ale niestety może doprowadzić do powstawania różnej grubości pasm, przez co nie jest uważana za idealną i precyzyjną.

Metoda na mikroringi

Naturalne włosy doczepiane na mikroringi wyglądają niezwykle elegancko, gdyż jest to bardzo precyzyjna metoda. Polega na przymocowaniu pasemek do włosów za pomocą obrączek. Jest to jednak z popularniejszych i trwalszych metod. Ponadto łączenia są mało widoczne oraz nie niszczą włosów. Konieczne jest jednak wykonanie próby uczuleniowej, ponieważ ringi mogą wywoływać alergie lub inne reakcje skórne.

Metoda easy loop

Skoro o alergiach mowa… Metoda easy loop jest metodą pokrewną tej na mikroringi. Nazywana jest także pętelkową, ponieważ do jej wykonania używa się hipoalergicznych pętelek. Niestety nie jest to trwała metoda. Nie może być ona także wykorzystywana w przypadku włosów naturalnych, dlatego warto dobrze przemyśleć tę kwestię, zanim zdecydujemy się na metodę easy loop.

Metoda ultradźwiękowa

W metodzie ultradźwiękowej włosy doczepiane łączone są naturalnymi za pomocą urządzenia emitującego fale energii w zakresie zimnej fuzji. Świetnie sprawdza się zarówno dla włosów mocnych, jak i zniszczonych. Wszystko dzięki nieinwazyjnemu działaniu i braku oddziaływania środkami chemicznymi oraz ciepłem. Łączenia są praktycznie niewidoczne, a efekt niezwykle długotrwały. Niestety w przypadku tej metody proces zdejmowania pasm może przyczynić się do zniszczenia włosów.

Metoda clip on/off

W przypadku tej metody wykorzystywane są taśmy na klipsach. Z tego powodu nie jest to metoda niezwykle bezpieczna zarówno przy zakładaniu, jak i zdejmowaniu włosów. Przedłużanie tą metodą jest jednym z szybszych zabiegów doczepiania włosów. Niestety do jej wad zależy niesamowicie krótka trwałość. Ta metoda jest niewygodna do noszenia na co dzień i sprawdza się jedynie na większe wyjścia i specjalne okazje — włosy są bardzo obciążone taśmami i klipsami co wywoływać może dyskomfort.

Jak widzisz, aktualnie bezpieczne doczepianie włosów ze sklepu Remy-Hair.pl w szczególności naturalne nie jest czymś niespotykanym. Takich metod jest co niemiara. Różnią się one między sobą ceną i trwałością wykonanego zabiegu, ale łączy je jeden wspólny mianownik — brak ryzyka zniszczenia Twoich naturalnych włosów. Po zdjęciu doczepianych kosmyków możesz cieszyć się swoją piękną i zdrową fryzurą.