Wine bar senior couple enjoy drink professional barman pour glass50-te urodziny są jednym z najbardziej przełomowych momentów w życiu. A jak wiadomo, każdy przełom powinien być nie tylko ściśle odnotowany, ale także uroczyście uczczony. Wisienką na torcie tego dnia powinny być prezenty, które ukoronują okrągłą rocznicę, a do tego sprawią radość osobie obdarowanej i pozwolą przeżyć niezapomnianą przygodę. W końcu 50 lat kończy się raz w życiu!

Co podarować bliskiej osobie z okazji 50-tych urodzin? Na pewno nie kolejną parę skarpetek, sweter, szlafrok, czy kolejny krawat. Na pewno nie kolejną książkę, flakon perfum, gadżet do kuchni lub samochodu, czy film na DVD. Zapomnijcie w ogóle o rzeczach namacalnych, które może i sprawią w danym momencie radość, ale za chwile i tak pokryją się kurzem i odejdą do lamusa. Wybierając prezent na 50 urodziny warto puścić wodze wyobraźni i zafundować coś, co pozwoli zapomnieć o szarej codzienności, przeżyć fantastyczną przygodę lub rozpieścić zmysły i ciało.

Od jakiegoś już czasu ogromnym zainteresowaniem cieszą się prezenty nieoczywiste, czyli takie, które nie są konkretnym namacalnym przedmiotem. Narodziły się one w Anglii i w dość krótkim czasie podbiły światowy rynek. Dziś coraz śmielej odnajdują się również u nas. Rozkochują w sobie fanów i miłośników rzeczy oryginalnych i nietuzinkowych. Zdobywają serca osób, które do tej pory były wierne klasyce. Nic w tym dziwnego, bowiem takie prezenty nie mają szans się znudzić lub wzbudzić rozczarowania. Tego typu prezenty gwarantują niesamowitą przygodę, o której wcześniej można było tylko pomarzyć.

Co dokładnie można podarować, aby zachwycić, pozytywnie zaskoczyć i wywołać radość? Możliwości jest wiele. Wszystko zależy od zainteresowań osoby, którą chcecie uszczęśliwić. Wspaniałym prezentem na 50 urodziny może być relaksujący pobyt w spa, który pozwoli zregenerować ciało i umysł, a także zapomnieć o troskach dnia codziennego. Miłym podarunkiem może być także masaż, degustacja win, romantyczna kolacja przy świecach lub niezapomniany lot balonem.

Jeśli nadal nie wiecie, co dokładnie podarować bliskiej osobie z okazji okrągłej rocznicy urodzin, poniżej znajdziecie kilka interesujących propozycji, przygotowanych specjalnie z myślą o 50-latkach.

Prezenty dla Niej

Życie zaczyna się po 50-tce. Co do tego, nie ma najmniejszych wątpliwości. Przekroczenie tego magicznego progu jest doskonałą okazją do tego, aby zakosztować co nie co życia. Idealnym prezentem na 50 urodziny dla Niej będzie na pewno lot balonem dla dwojga. Taki lot pozwoli choć przez chwilę pobujać w obłokach i spędzić romantyczne chwile w przestworzach z ukochaną osobą. Zapewni niesamowite przeżycia i dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Przekroczenie magicznego progu 50-tki to świetna okazja do tego, aby rozwijać swoje pasje lub nauczyć się czegoś nowego. Idealnym prezentem dla Pań, które lubią się rozwijać będzie Indywidualna lekcja fotografii. Pozwoli ona poznać tajniki robienia dobrych zdjęć pod okiem profesjonalistów. Taka przygoda z fotografią pomoże wejść w pasjonujący świat obrazów malowanych światłem i pokaże, jak wykorzystać możliwości aparatu, aby uzyskać najbardziej spektakularne efekty.

Miłośniczki błogiego lenistwa i relaksu z pewnością będą wniebowzięte, jeśli otrzymają prezent w postaci Popołudnia w Spa lub Seansu w grocie solnej. Ten pierwszy pomoże oderwać się od rzeczywistości i choć na chwile zostawić za sobą stres i niepokoje. Pozwoli się odprężyć, poprawi humor i doda energii. Drugi z kolei pozwoli się wyciszyć, a także zregenerować umysł i ciało.

Miłośniczkom kawy proponuję podarować fantastyczną przygodę w postaci Zwiedzania palarni kawy z degustacją tego wyrafinowanego napoju. Tego typu wycieczka z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem i doskonałą okazją do tego, aby poznać tajniki kawowego świata, przepełnionego niezwykłymi smakami i aromatami.

Prezenty dla Niego

Czego może potrzebować do szczęścia mężczyzna, który właśnie skończył 50 lat i tak naprawdę ma już wszystko? Na pewno przygody, dreszczyku emocji i adrenaliny. Doskonałym pomysłem na prezent dla Niego na 50 urodziny będzie kurs driftingu. Pozwoli on poznać sztukę jazdy wyczynowej, sztukę panowania nad poślizgiem i przeżyć niezapomnianą przygodę okraszoną niezwykłymi emocjami. Jeśli istnieją jakieś rzeczy, którym nie może oprzeć się żaden mężczyzna, są to: ryk silnika, wbijające w fotel przyspieszenie i ogromny kop adrenaliny.

Lubiącym bujać w obłokach i łaknącym nowych doznań polecam podarować prezent w postaci lotu motolotnią. Uczucie wolności, adrenalina i przepiękne widoki z lotu ptaka – tego nie da się porównać z niczym innym. Taki prezent pozwoli przeżyć niezwykłą podniebną przygodę i zasmakować prawdziwego motolotniarstwa.

Nie lada gratką dla wszystkich fanów pięknych samochodów i dużych prędkości będzie jazda Ferrari. Który mężczyzna przynajmniej raz w życiu nie pożądał tego włoskiego cacka? Dzięki wam będzie mógł spełnić marzenia o szalonej przejażdżce jednym z najpiękniejszych samochodów świata. Dawka emocji połączona z nutką adrenaliny – to się nie może nie udać.

Miłośnikom dobrych smaków i wyrafinowanej kuchni można podarować włoską kolację dla dwojga. Taki upominek zabierze obdarowaną nim osobę w niezwykłą kulinarną podróż do kraju dojrzewających w słońcu pomidorów, najlepszej na świecie pizzy i makaronów. Tego typu prezent pozwoli choć na chwilę zapomnieć o codzienności i oddać się prawdziwej przyjemności. Romantyczny nastrój i wyborne jedzenie to idealny przepis na niezapomniane chwile.

Z kolei amatorom mocniejszych trunków proponuję podarować prezent w postaci degustacji whisky. Tego typu doświadczenie nie tylko pozwoli poznać tajniki i ciekawostki na temat jednego z najszlachetniejszych trunków, ale także sprawi ogromną przyjemność i satysfakcję. Przeniesie również każdego uczestnika do magicznego świata złocistego trunku – świata pełnego wyjątkowych smaków i niezapomnianych wrażeń. Tego typu prezent to niepowtarzalna okazja, aby spróbować kilku rodzajów najwyższej jakości whisky od szkockiej, poprzez japońską, na irlandzkiej kończąc.