Niektórzy mają w swoich kuchniach krzesła, inni, dysponujący jadalnią, ich nie posiadają. Potraktujmy oba te pomieszczenia jako jedno i zastanówmy się, czy krzesła barowe to dobra opcja dla kuchni, czy możne należy pomyśleć nad czymś innym.

Kuchnia z marzeń i koszmarów

Kuchnie możemy podzielić na dwa rodzaje: duże kuchnie w domach jednorodzinnych oraz niewielkie kuchnie w blokach. Większość Polaków musi zadowolić się tymi drugimi, zdecydowanie mniej pojemnymi i praktycznymi. Budownictwo socjalistyczne w PRL miało jasny cel: dać ludziom mieszkania, w których byłyby dwa pokoje, kuchnia, łazienka i przedpokój. Jednocześnie każdego miało być stać na takie mieszkanie, więc nie były one zbyt duże. Oznaczało to, że trzeba było iść na kompromis i niektóre pomieszczenia projektować mniejsze. Dlatego nikogo nie dziwią małe łazienki i niewiele większe kuchnie we wieżowcach z wielkiej płyty.

Krzesła w kuchni – czy to dobry pomysł?

Odpowiedź na powyższe pytanie nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od tego, jak dużą kuchnią dysponujemy. Jeżeli mamy bardzo niewielką kuchnię, w której ledwo co mieszczą się wszystkie najpotrzebniejsze meble i sprzęty, kupno krzesła kompletnie mija się z celem. Tylko niepotrzebnie pozbawimy się cennej przestrzeni, a i z reguły nie ma na nie miejsca. Krzesła najlepiej współgrają ze stołem, zaś w przypadku małych kuchni ten drugi jest równie rzadko spotykany. Dlatego zakup krzeseł do kuchni jest rozsądnym wyjściem, jeżeli nasza kuchnia jest w miarę przestrzenna. Nie musi być od razu wielkości salonu, jednak powinna mieć parę metrów kwadratowych więcej (https://innamarka.pl/). Gdy mamy stół lub blat kuchenny, pod którym nie ma szafek, wtedy możemy bez obaw kupować krzesła. A jakie najlepiej?

Może by… krzesła barowe?

Kupno krzeseł do kuchni to zadanie równie problematyczne, jak zakup każdego innego mebla. Może jednak zamiast szukać „klasycznych” rozwiązań, pozwolić sobie na nutkę fantazji i zainwestować w krzesła barowe? Kuchnia to miejsce, które nie musi być nudne. W końcu tutaj dzieje się proces gotowania różnokolorowych dań. Skoro kolorowo i ciekawie jest na patelni i talerzu, czemu tak samo nie ma być na ścianach i przy stole. Krzesła barowe kojarzą się przede wszystkim z knajpami, jednak od kilku lat nieśmiało wchodzą również do mieszkań. Sprawdzają się przede wszystkim w kuchniach z wyspą. To idealne połączenie dla krzesła barowego. Wyspa w kuchni kojarzy się z nowoczesnym wystrojem, zupełnie jak krzesła barowe. Podobnie, jak w matematyce, dwa małe plusy, dają jeden duży plus, co oznacza, że krzesła barowe pasują do kuchni jak ulał.