Poprzez tatuaże można wyrazić siebie. Moda na nie przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych i ściśle związana jest z celebryckim światem. Obecnie coraz modniejszy stają się tatuaże dla par, które mogą pełnić rolę obrączek czy też ukazywać uczucie. Jednak istotne znaczenie ma tutaj symbolika. Warto również znaleźć odpowiednie studio tatuażu, które zrealizuje wybrany projekt.

Moda się zmienia, styl pozostaje

Jak wiadomo moda cały czas się zmienia. Oczywiście są tacy, którzy za nią podążają. Jeszcze do niedawna najmodniejszymi tatuażami damskimi były te związane z chińskimi napisami, które nie raz wykonywane były z błędami, szczególnie gdy ktoś chciał zaoszczędzić i wybrał nieodpowiedni salon tatuażu.

Z kolei najmodniejsze tatuaże męskie ściśle związane były z naśladowaniem wzorów tatuaży wybieranych przez piłkarzy. Były to zatem wzory religijne, a także ważne daty, czy imiona partnerek. Dlatego wykonanie tatuażu powinno być dobrze przemyślane, gdyż jest to ozdoba na całe życie.

Imię ukochanej osoby – doskonały wybór tatuażu dla par

Ciekawym wyborem tatuażu dla par jest wytatuowanie imienia ukochanej osoby. Pomimo tego, że takie tatuaże są już popularne od kilku lat to nic nie wskazuje na to, aby ta moda miała przeminąć. Wraz z popularnością mediów społecznościowych modne stało się dodawanie hashtagów przed imiona bądź tworzenie hashtagowych zdań z wyznaniem uczuć.

Zamiast imion można także wytatuować sobie przezwiska bądź zdrobnienia czy spieszczenia. Jednak warto pamiętać, by takie tatuaże ukryć przed innymi, gdyż są one bardzo intymne. Dobrym miejscem na ich wykonanie jest wewnętrzna część uda lub nadgarstka.

Zdjęcie ukochanej osoby – ciekawy pomysł

Ciekawym pomysłem na tatuaże dla par jest wytatuowanie zdjęcia ukochanej lub ukochanego. Dzięki temu ciągle można patrzeć na portret najważniejszej w życiu osoby. Jest to kojące doznanie szczególnie w czasie rozłąki. Jednak tutaj bardzo ważne jest znalezienie odpowiedniego studia tatuażu, gdyż w innym wypadku narażamy się na efekt, który będzie raczej straszył niż zachwycał.

Nie musi być to nudne, standardowe zdjęcie jak z dowodu. Może być to uwiecznienie zabawnej chwili. Można również wybrać wspólne, ważne zdjęcie, które wytatuuje się wspólnie, albo wytatuować sobie po połówce jednej fotografii. Takie tatuaże męskie i tatuaże damskie są oryginalnym pomysłem na wspólne świętowanie rocznicy.

Symboliczne tatuaże dla par

Obecnie dużą popularnością wśród tatuaży zarówno damskich, jak i męskich cieszą się motywy symboliczne. Taka opcja jest również doskonała dla par. W tym przypadku można zdecydować się na wzór nieskończoności, który wyraża dozgonną i nieskończoną miłość do drugiej osoby.

Przy wyborze takiej symboliki nawet mały tatuaż może wyrazić bezkres uczuć. Ten symbol wywodzi się z greckiego alfabetu od małej litery omega. Ciekawym pomysłem jest także węzeł celtycki z ukrytym motywem nieskończoności, który odnosi się nie tylko do miłości, ale również do wierności.

Również bardzo popularnym motywem jest róża, która symbolizuje także miłość cielesną, zatem odnosi się do namiętności i uczucia, które połączyło dwie osoby. Oczywiście zawsze modne jest serce, w którym można umieścić inicjały ukochanej czy ukochanego. Tak naprawdę możliwości jest bardzo wiele i wszystko zależy od naszego gustu i upodobań.

Dopełnianie się – jak wyrazić miłość?

Często mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają, jednak niezależnie w jaką maksymę się wierzy faktem jest, że trudno żyć bez miłości, dlatego świetnym pomysłem na tatuaże dla par są komplementarne symbole. Tutaj często podkreśla się bezkres miłości oraz braterstwo dusz.

W tym przypadku możliwości jest naprawdę wiele. Można zdecydować się na symbolikę jing i jang, która tworzy doskonałą całość, podobnie jak drzewo i ptak czy też łączące się puzzle. Zakochani mogą mieć również tatuaże zerwanego łańcucha, który po złączeniu rąk tworzy całość.

Zamiast obrączki tatuaż

Wiele par zamiast obrączek decyduje się na wykonanie symbolicznych tatuaży, które mają je zastąpić. W tym przypadku można zdecydować się na klasyczny motyw obrączki. Może być to również małe serduszko czy nawet trójkąciki. Przede wszystkim tutaj istotne znaczenie ma fakt, aby tatuaże były identyczne i zostały wykonane na serdecznym palcu.

Zatem możliwości wykonania różnorodnych wzorów tatuaży dla par jest bardzo wiele. Dzięki nawet niewielkim motywom można wyrazić dogłębne i bezkresne uczucie.